Irano pareiškimas: popiežiaus vizitas Irake buvo „geras ir konstruktyvus“

ŠaltinisAFP-BNS

Irano užsienio reikalų ministerija pirmadienį popiežiaus Pranciškaus vizitą kaimyniniame Irake pavadino „labai geru ir konstruktyviu“, taip pat sakė, kad jo susitikimas su irakiečių aukščiausio rango šiitų dvasininku perteikė tarpreliginės taikos žinią.

Popiežius Irako Nadžafo mieste buvo susitikęs su didžiuoju ajatola Ali al Sistani (Ali Sistaniu) – vienu įtakingiausių pasaulio šiitų dvasininkų. Šis susitikimas bus svarbus žingsnis gilinant ryšius su šiitais musulmonais, kurie Irake, remiantis kai kuriais vertinimais, sudaro daugumą, o pasaulyje – mažumą.

Tai buvo pirmoji popiežių kelionė į Iraką.

„Popiežiaus vizitas Irake buvo labai geras ir svarbus“, – spaudos konferencijoje sakė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Saeedas Khatibzadeh (Saidas Chatibzada).

Sąlygas šiai „konstruktyviai kelionei“ sudarė „ramus ir saugus Irakas“, sakė jis.

S. Khatibzadeh komentarai yra pirma šiitiško Irano pareigūnų reakcija į vizitą.

„Irakas su irakiečių drąsa, [religinių] autoritetų išmintimi ir tyru krauju, pralietu ekstremizmo bei užsienio sąmokslų akivaizdoje, dabar pasiekė saugumą“, – pridūrė jis.

Teheranas, turintis sąjungininkų Irako valstybės remiamose sukarintose pajėgose „Hashed al Shaabi“, padėjo irakiečių kariams kovoti su sunitų džihadistų „Islamo valstybe“ (IS).

Irakas pergalę prieš IS paskelbė 2017 metų pabaigoje.

„Susitikimas su… ajatola al Sistani pats savaime pademonstravo tarpreliginį dialogą ir religijų artumą“, – sakė S. Khatibzadeh.

Jis pažymėjo, kad susitikimas perteikė „ne ką kita, o dialogo, taikos ir draugystės tarp religijų, bendradarbiavimo tarp civilizacijų žinią, ne taip kaip tie, kas siekia smurto ir kraujo liejimo“.

Nors yra Irano pilietis, A. al Sistani laikomas Irane vyraujančios „Wiliyat al Faqih“ (teologų jurisprudentų vadovavimo) doktrinos kritiku, manoma, kad jis teikia pirmenybę religijos ir valstybės atskyrimui.

Penktadienį Bagdade popiežius paragino nutraukti smurtą ir ekstremizmą, kvietė Irako pareigūnus labiau kovoti su korupcija.

Pranciškaus vizitą Irake pozityviai vertino ir daug Irano žiniasklaidos priemonių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis