Irako ministras pirmininkas Bagdade: Irakas be krikščionių – ne Irakas

ŠaltinisSEDMITZA

„Irakas yra ne Irakas be krikščionių“, – susitikime su šalies krikščionių bendruomenių vadovų tarybos nariais pabrėžė ministras pirmininkas Mustafa al Kadhimi.

„Mes, irakiečiai, – sakė ministras pirmininkas, – esame stiprūs savo tradicine kultūrine ir religine įvairove. Mes išliksime taikaus sambūvio, tolerancijos ir tikros pagarbios pilietinės visuomenės pavyzdžiu, nepaisant visų kenkėjiškų grupių intrigų. Jos patyrė triuškinantį pralaimėjimą bandydamos sunaikinti mūsų nuostabią šalį. Vietinių krikščionių bendruomenių buvimas Irake nuo apaštalinių laikų patvirtina mūsų religinę toleranciją ir atvirumą. Jis visada buvo skiriamasis civilizacijų, egzistavusių nuo senų senovės Mezopotamijos žemėse, ženklas“.

Al Kazimi, buvęs žurnalistas ir Irako žvalgybos tarnybos vadovas, Saudo Arabijos princo Mohammedo bin Salmano draugas, devintajame dešimtmetyje emigravo į JK ir, gavęs Didžiosios Britanijos pilietybę, į savo tėvynę grįžo tik po JAV vadovaujamos tarptautinės koalicijos įsiveržimo, pasibaigusio baatistų režimo žlugimu.

Susitikime su vietos krikščionių bendruomenių atstovais ministras pirmininkas patvirtino, kad politinės institucijos yra raginamos kovoti su korupcija ir skatinti visų socialinių sluoksnių ir religinių bendruomenių sambūvį ir solidarumą. Jis pabrėžė vyriausybės įsipareigojimą laikytis visuotinės piliečių lygybės principo, taip pat pasirengimą apsaugoti įvairias religines bendruomenes nuo fanatiškų sektantų įtakos ir bet kokios formos diskriminacijos.

Armėnijos apaštalų bažnyčios arkivyskupas Avakas Asaduryanas, laikinai einantis Irako krikščionių bendruomenių lyderių tarybos sekretoriaus pareigas, kalbėdamas visos delegacijos vardu, gyrė dabartinės Irako vyriausybės pastangas apsaugoti tautos kultūros paveldą ir religinį pliuralizmą.

Dabartinis ministras pirmininkas Mustafa al Kazimi, 2020 m. birželio mėn. pradėjęs eiti savo pareigas, apsilankymo Mosule ir Ninevės slėnyje metu išreiškė gilų liūdesį ir nuogąstavimą dėl vietinių krikščionių bendruomenių ardymo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis