Popiežius Pranciškus naujoje knygoje „Popiežių sveikata“: galvoju apie mirtį ir jos nebijau

ŠaltinisLA NACION

Šeštadienį Argentinos dienraštis „La Nacion“ paskelbė ištrauką iš Nelsono Castro knygos „Popiežių sveikata“ („The Health of Popes“). Joje rašoma, kad popiežius Pranciškus tikisi numirti Romoje vis dar būdamas popiežiumi ir neketina grįžti į Argentiną.

Vatikane 2019 metais žurnalisto Nelsono Castro imtame interviu teigiama, kad pontifikas nenorėtų grįžti į gimtąją Argentiną praleisti paskutinių savo gyvenimo dienų. Taip pat jo metu 84 metų popiežius prisipažįsta, kad galvoja apie mirtį, tačiau jos nebijo.

Interviu metu popiežius pasakojo, kad lankėsi pas psichiatrą tuo metu, kai buvo Argentinos jėzuitų vadovas – laikotarpiu, sutapusiu su paskutiniu šalies kariniu perversmu (1976–1983). Tuo metu popiežius norėjo išspręsti nerimo problemą. Tuo metu jis slėpė tam tikrus žmones nuo kariškių.

Pranciškus teigė, kad jam nebuvo sunku konsultuotis su psichiatru, nes jis yra „labai atviras“ psichologijai, ir pažymėjo, kad yra įsitikinęs, jog „kunigui reikalingos žmogaus psichologijos studijos“.

Tačiau popiežius nesutinka, kad kunigai dirbtų terapeutais, nes vaidmenys supainiojami ir kunigui sunku išlaikyti tinkamą atstumą. Knygoje teigiama, kad Argentinoje yra daugiausia psichologų tenkančių vienam gyventojui pasaulyje – 100 tūkstančių gyventojų tenka maždaug 198 psichologai, kai tuo metu JAV – apie 34 licencijuotus psichologus.

Pranciškus sakė, kad iš įvairių neurozės rūšių, kurios gali išsivystyti žmogui – nerimo, depresijos ir potrauminio sindromo – jis kenčia nuo pirmojo, nes „nori viską padaryti čia ir dabar“.

„Aš tam turiu savo metodus įveikti nerimui“, – sakė popiežius. „Klausausi Bacho. Jis mane nuramina ir padeda geriau išanalizuoti problemas. Man būtų pavojinga ir žalinga priimti sprendimus esant nerimo būsenai“.

„Tas pats atsitinka ir su liūdesiu, kurį sukelia problemos, kurių neįmanoma išspręst“, – sakė Pranciškus. „Svarbu žinoti, kaip su juo elgtis. Būtų sudėtinga priimti sprendimus, kai vyrauja kančia ir liūdesys. Todėl sakau, kad asmuo turi būti dėmesingas savo nerimui“.

Pastaraisiais mėnesiais popiežiui teko atšaukti kelis renginius dėl sveikatos problemų. Vatikanas mažai kalba apie popiežiaus sveikatą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis