REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Indonezijoje jėga buvo nutrauktos evangelinių krikščionių bažnyčios pamaldos

Vasario 19 d. Indonezijoje vietos kaimo pareigūnas sustabdė evangelinių krikščionių bažnyčios pamaldas, tai tapo pretekstu įsiveržti miniai, pranešė šaltiniai.

Tetangos rajono Rajabasa Jaja kaimelio vadovas Vavanas Kurniavanas peršoko metro aukščio tvorą ir įsiveržė į Dovydo krikščionių bažnyčios pamaldas, sakė šaltiniai.

Incidento vaizdo įraše matyti, kaip Vavanas atstumia pastorių, kuris bando su juo pasikalbėti, o vienas iš bendruomenės narių jam sako, kad jie yra „Dievo namuose” ir tik meldžiasi.

Nekreipdamas dėmesio į bažnyčios narių prieštaravimus, Vavanas užima sakyklą ir ranka rodo, kad pamaldos baigtos.

Bendruomenės narė Lina Sinambela vietos žiniasklaidai pasakojo, kad Vavanas grasino atsivesti daugiau žmonių, jei pamaldos nesibaigs.

„Jis grasino šiurkščiais žodžiais, prašydamas garbinimui susirinkusiuosius išsiskirstyti”, – sakė Lina Sinambela. [Jis pasakė], kad jei tai neįvyks, bus atvesta daugiau žmonių, o tada pagrasino užvirinti [uždaryti] bažnyčios vartus”.

Ji sakė, kad vis dėlto atvyko daugiau apylinkės gyventojų.

„Tai įvyko staiga”, – pranešė ji. „Maždaug 10 gyventojų grupė atėjo prie bažnyčios ir peršoko tvorą, reikalaudami nutraukti pamaldas”.

„Vienas gyventojas atėjo tiesiai į bažnyčią, užlipo ant sakyklos ir dusino pastorių”, – pranešė kitas liudininkas Parlinas Sihombingas. „Pastorius buvo sužalotas, nes bandė apsiginti. Atmosfera buvo įtempta, galiausiai susirinkusieji išsiskirstė, o šiandien apie tai pranešėme valdžios institucijoms”.

Vėliau Vavanas vietos žiniasklaidai sakė, kad jis tik norėjo paprašyti bendruomenės susilaikyti nuo pamaldų, kol jie gaus leidimą savo pastatui.

„Jie nuo 2014 m. ten vykdė pamaldų veiklą, nors leidimo neturėjo”.

Vavanas sakė, kad bažnyčios pastorius Naekas Siregaras 2016 m. gruodžio 10 d. pasirašė pareiškimą, kuriuo įsipareigojo nenaudoti pastato, kol bažnyčia neturės leidimo.

Bendruomenės atstovas sakė, kad 2014 m. paraiškoje buvo pateiktas 75 rajono gyventojų pritarimas maldos sambūriui; pagal 2006 m. Indonezijos jungtinį ministrų dekretą tam reikia 60 gyventojų. Parlinas Sihombingas sakė, kad bendruomenės narių skaičius pasiekė 100, taip pat viršydamas pagal 2006 m. dekretą reikalaujamą 90 narių skaičių.

Jis sakė, kad bažnyčia išdrįso tęsti pamaldas po to, kai sausio mėnesį išgirdo prezidento Joko Vidodo kalbą apie kiekvieno piliečio teisę į pamaldas.

Krikščionių paramos organizacijos „Open Doors” 2023 m. paskelbtame 50 šalių, kuriose sunkiausia būti krikščionimi, sąraše Indonezija užėmė 33 vietą. Indonezijos visuomenė įgavo konservatyvesnį islamišką pobūdį, o bažnyčioms, vykdančioms evangelizacinę veiklą, gresia pavojus tapti islamo ekstremistų grupuočių taikiniais, teigiama „Open Doors” ataskaitoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte