Indijos vyskupas ragina melstis už suimtus katalikų dvasininkus

ŠaltinisCNA

Neseniai Indijoje suėmus kunigus ir vienuolę, kurie kaltinami pažeidę hinduistų daugumos šalyje galiojančius įstatymus, nukreiptus prieš atsivertimą, katalikų vyskupas išsiuntė raginimą „maldomis šturmuoti dangų”.

Vasario 7 d. Bareilio vyskupas Ignatius D’Souza socialinėje žiniasklaidoje paskelbė „maldos prašymą”.

„Prašau jūsų šturmuoti dangų, kad visus, kurie sprendžia šią jautrią bylą, apšviestų Šventoji Dvasia ir mūsų broliai būtų greitai paleisti”, – prašė jis.

Įraše jis sakė, kad tėvas Dominikas Pinto ir devyni protestantų pasauliečiai organizatoriai buvo sulaikyti dėl kaltinimų pažeidus kovos su atsivertimu įstatymą, kuris, pasak jo, neleidžia suimtųjų paleisti už užstatą.

Vienuolikoje iš 28 Indijos valstijų priimti įstatymai, kuriais kriminalizuojamas prievartinis atsivertimas, tačiau praktiškai jie naudojami siekiant užkirsti kelią krikščionių tikėjimo praktikavimui.

D. Pinto, Luknau vyskupijos pastoracinio centro šiaurinėje Utar Pradešo valstijoje direktorius, buvo suimtas vasario 6 d. už tai, kad leido katalikų centre surengti 100 žmonių susirinkimą, kuriam vadovavo evangelikų pastoriai.

Utar Pradešo vyriausybę kontroliuoja hinduistų nacionalistų Bharatiya Janata partija (BJP), kuri yra ministro pirmininko Narendros Modi (Narendros Modžio) partija.

Indijos gyventojų sudėtyje yra 79,8 proc. induistų, 14,2 proc musulmonų ir 2,3 proc. krikščionių. Minėtoje valstijoje – daugiausiai gyventojų turinčioje Indijos valstijoje, kurioje gyvena 2,3 mln. žmonių – krikščionių yra tik 0,18 proc.

„Hinduistų fundamentalistai įsiveržė į centrą ir policijos nuovadoje kartu su pastoriais reikalavo suimti kunigą, o kiti fundamentalistai net grasino netoliese esančiam vienuolynui ir vienuolėms”, – CNA sakė Luknau vyskupijos kancleris tėvas Donaldas D’Souza.

Vasario 7 d. Ambikapuro vyskupijos Čattisgarho valstijoje, kurios vyriausybę taip pat valdo BJP, Karmelio mokyklos Gailestingumo sesuo buvo suimta už „kurstymą nusižudyti” šeštos klasės mokinei. Prieš mergaitės mirtį vienuolė tardė ją ir dar dvi mergaites dėl to, kad jos ilgą laiką buvo kartu tualete. Vienuolė paprašė mergaičių kitą dieną į mokyklą atsivesti savo tėvus.

Netrukus po mergaitės savižudybės hinduistų nacionalistų grupės sukvietė didžiulę minią prie mokyklos, o į įvykio vietą buvo iškviesta policija. Kitą rytą policija suėmė vienuolę.

Tėvas Anilas Mathew (Anilas Metju), vadovaujantis vaikų nakvynės namams, taip pat buvo suimtas sausio 7 d. Bhopale, Madhja Pradešo valstijos sostinėje centrinėje Indijoje, už „nelegalių nakvynės namų” valdymą ir paleistas už užstatą tik po dviejų savaičių kalinimo. BJP taip pat yra Madhja Pradešo valstijos valdančioji partija.

Indijos valdžios institucijų suimtas katalikų kunigas, pažeidęs įstatymus, nukreiptus prieš atsivertimą, gruodžio 22 d. buvo paleistas iš kalėjimo po to, kai buvo sulaikytas beveik tris mėnesius, didėjant krikščionių persekiojimui Utar Pradešo valstijoje, kurioje gyventojų daugumą sudaro induistai.

„Įvairiose Indijos dalyse toliau daugėja išpuolių prieš krikščionis. Dažnai persekiojamas našlaičių prieglaudose, švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigose dirbantis personalas, melagingai apkaltinus jį atsivertimu”, – apgailestavo Indijos Katalikų Vyskupų Konferencija (KBK) vasario 7 d., pasibaigus savaitę trukusiai asamblėjai, kurioje dalyvavo 170 vyskupų.

„Krikščionių ir institucijų vadovų persekiojimas šiose valstijose tapo kasdienybe”, – baigdamas Bažnyčios asamblėjos dieną CNA sakė Džabalpuro vyskupas Jeraldas Almeida, į pensiją išėjęs Džabalpuro vyskupas, taip pat Madhja Pradešo valstijoje.

„Man iškeltos dvi melagingos bylos dėl vaikų atsivertimo ir net kankinimo, dar šešios bylos iškeltos prieš kunigus, vienuolius ir mokytojus. Laimei, iš Aukštojo teismo gavau išankstinį paleidimą už užstatą”, – kalbėjo jis.

Jungtinis krikščionių forumas (UCF), stebintis smurtą prieš krikščionis šalyje, 2023 m. gruodžio 8 d. ataskaitoje nurodė, kad iš 687 smurto prieš krikščionis atvejų per 334 tų metų dienas 531 incidentas įvyko keturiose valstijose, o 287 – Utar Pradeše.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte