I. Šimonytė sako, kad rinkimų rezultatai rodo – Lietuva nuo konservatorių nenusisuko

ŠaltinisBNS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija savivaldos rinkimuose balsais gavo beveik tiek, kiek ir prieš ketverius metus, o kai kuriose regionuose į tarybas išrinkti partijos atstovai, kur jie ilgai net nebuvo išrinkti.

„Partijos rezultatas balsų skaičiumi buvo panašus į 2019 metų, tai aš vertinu kaip stabilią situaciją nepaisant, kad Vyriausybė yra valdžioje dvejus metus, metai nėra patys lengviausi. Vis dėl to nebuvo taip, kad ėmė Lietuva nuo konservatorių ir nusisuko“, – TV3 laidoje „Dėmesio centre“ ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Praėjusį sekmadienį pasibaigus savivaldos rinkimams, daugiausia –17 – merų postų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija. Socialdemokratai šiuose savivaldos rinkimuose laimėjo ir daugiausiai mandatų – kartu su merais, jie iš viso savivaldybėse laimėjo 375 vietas, pagal mandatų skaičių antri likę konservatoriai – 244 vietas.

„Rajonuose kažkur praradome, tiesa. Bet ir tuose vietose, kur mes neturėjome tarybos narių metų metus, kadencijų kadencijas, atsirado jauni iniciatyvūs žmonės Prienuose, Kėdainiuose. Pagėgiuose, kur netgi nepamenu, kada buvo paskutinis konservatorius Pagėgių taryboje. Tai vis dėl to atsirado nauji mandatai, ir nauji žmonės, ir nauji balsai“, – kalbėjo premjerė. 

I. Šimonytė sako, kad dabar negalvoja apie galimybę siekti partijos pirmininkės posto, o savivaldos rinkimus pažymi partijai buvus geresnius, nei atrodytų iš viešosios erdvės.

„Jūs į labai toli žiūrit, partijos pirmininko rinkimai 2025 metais, iki to laiko dar gali būti labai daug visko, keletas rinkimų, kuriuos jūs irgi taip pat įvardinsit kaip nesėkmingus“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams į klausimą, ar ketina dalyvauti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose, atsakė premjerė.

TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis po savivaldos rinkimų yra pasakęs prisiimantis atsakomybę dėl rinkimų rezultatų ir dėl to nebesieks vadovauti partijai. Konservatoriai laimėjo rinkimus Vilniuje, bet jų turimų merų skaičius sumažėjo perpus ir vadovybė nėra patenkinta rezultatais.

Konservatorių kandidatas Valdas Benkunskas sekmadienį antrajame Vilniaus mero rinkimų ture surinkęs 52 proc. rinkėjų balsų įveikė buvusi sostinės vadovą, „Laisvės ir teisingumo“ partijos kandidatą, kuris surinko 47 proc. balsų.

Kitose savivaldybėse TS-LKD iškovojo dar keturis merų postus, tačiau partijos vadovybė nėra patenkinta rezultatais, nes dabartinėje savivaldos kadencijoje turi dvigubai daugiau merų.

I. Šimonytė taip pat sakė, kad „konservatoriai buvo laidojami paskutinius trisdešimt metų po kiekvienų rinkimų“, bet nors ji pati 2019 metų prezidento rinkimus pralaimėjo „labai stipriai“, Seimo rinkimus konservatoriams laimėto pavyko.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Penki centai:

    Berečių ištekliai ne begaliniai, tačiau jas keičia kairuoliškai pažanguoliškas išplautasmegenis jaunimėlis. Dėl jo konkuruoja laisviečiai, Čmylės „liberalai“ ir Anūko pseudokonservatoriai. Kažkiek dar socdemai, nors tie jau pastaraisiais metais atvėso nuo „progreso“.

  2. juk pastaruoju metu konservatoriu lydere, kaip ir lyderis – nieko geresnio nepateikia – tik replikas daugina, t.y gina statiska arti pasimetimo – situacija…

    • Taip. Tai visiškai kita partija nei buvo. Dabar užėjo piemenys ir šiaip visokio plauko sura#evai, konservatyvumo nė kvapo nebėra. Senieji tikrieji konservai išmirė, būsenos, arba jei dar keli yra, jų balso nieks neklauso. Konservai dabar negeriau nei laisvės partija. Dabar ir socdemai ir valstiečiai turi daugiau savigarbos, nei konservų partija. Krikdemai konservų partijoj išvis mirė ar reinkarnavi į 72 lytis

      • O viskas todėl, kad senis Ladnsbergis užsimanė būti padišachu ir valdyti viską: partiją, Vilnių, Lietuvą. O kaip kitaip galima valdyti, jeigu ne per menko proto, neišprususius ir tik aklai instrukcijas gebančius vykdyti statytinius? O statytiniai savo postuose pasijuto gana tvirtai, dykas ir sotus gyvenimas šitoms šaškėms patinka – tai kodėl jie turi klausyti senio? Štai ir gavosi partijos byrėjimas, nes senis sąmoningai izoliavo ir išvaikė visus stiprius, talentingus, charizmatiškus ir veiklius žmones, kurie turėjo įsitikinimus ir moralę – o kaip tik tokius seniui Landsbergiui Maskva liepė bet kokias būdais eliminuoti iį bet kokoios veiklos ir apskritai iš Lietuvos. Senasis kagėbistnis ys griovė ne tik Lietuvą, bet ir pačią partiją – tam pseudokonservatoriais apsimetę kagėbistai ir absorbavo krikščionis demokratus, nes būtent tikrieji krikščionys demokratai, savo ideologija būdami nepalyginamai pranašesni už liberkonservus, kelia didžiausią grėsmę Maaskvos išlaikomam landsbergynui. Kas pakeis senį Landbsergį? – jį pakeis kagėbistas Anušauskas, kuris savo antropologiniais duomenimis atodo ypač tinkamas Maskvai. Tokios Šimonytės – viso labo vidutinio lygio vykdytojos, o Maskvoje sėdintiems landsbergyno kuratoriams Anūkas išvis yra nepageidaujamas kaip iškart ir ilgam sugadinantis visą rusų spec. tarnybų projekto ,,Landsbergis“ vaizdą.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte