Į Lietuvą atvyksta JAV artilerija

ŠaltinisBNS

Į Lietuvą ketvirtadienį atvyko apie 100 Jungtinių Valstijų karių su artilerijos sistemomis „Paladin“, ketvirtadienį pranešė kariuomenė.

Pasak jos, ketvirtadienio rytą Lietuvą pasiekė JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 109-ojo artilerijos pulko 1-ojo bataliono kariai su kovine technika.

„Šis vienetas sustiprins jau esamus JAV rotacinius pajėgumus Lietuvoje. Vieneto sudėtyje – baterija su 155mm savaeigėmis haubicomis M109A6 „Paladin“ ir dar virš 100 kitų transporto priemonių“, – skelbia kariuomenė.

Kariai papildys šiuo metu Lietuvoje dislokuotą JAV rotacinį batalioną

Kariai papildys šiuo metu Lietuvoje dislokuotą JAV rotacinį batalioną, kuriame – apie 600 karių su tankais, pėstininkų kovos mašinomis, trumpojo nuotolio oro gynybos sistemomis.

Kariuomenės atstovai BNS informavo, kad iš viso naujai atvykusiame vienete yra apie 10 „Paladin“ haubicų. Karinė technika iki Generolo Silvestro Žukausko poligono Švenčionių rajone, kur ir įsikurs JAV vienetas, buvo gabenama geležinkeliais.

Atvykę kariai gegužės mėnesį Pabradės poligone kartu su Lietuvos ir kitų šalių kariais dalyvaus tarptautinėse kovinio šaudymo pratybose.

JAV kariai Lietuvoje rotuojami, tačiau Lietuvos politikai siekia nuolatinio amerikiečių buvimo, taip pat prašo NATO ir JAV užtikrinti regione efektyvią oro gynybą. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte