Holivudo žvaigždė Markas Wahlbergas: negaliu neigti savo tikėjimo

Pelenų trečiadienį, prasidėjus 40 dienų trunkančiam gavėnios laikotarpiui, Holivudo žvaigždė, katalikas aktorius Markas Wahlbergas (Markas Valbergas) kalbėdamas apie savo katalikų tikėjimą, vėl pateko į JAV laikraščių antraštes. Interviu paliestos kelios temos, įskaitant jo paties gavėnios praktiką, dviveidiškumo pavojų, kodėl jis niekada neišsižadės savo tikėjimo.

Pasirodęs su išganingais pelenais ant kaktos televizijoje, M. Wahlbergas išdidžiai pasidalijo, kodėl jis niekada neišsižadės savo tikėjimo – net ir pramonėje, kuri to vengia.

Kalbėdamas su Savannah Guthrie (Savana Gatri) laidoje „Today“, Wahlbergas sakė, kad visada atvirai kalbėjo apie savo katalikišką tikėjimą, bet teigė, kad „nenoriu jo niekam kišti į gerklę“. Toliau jis sakė, kad neigti savo tikėjimą – „dar didesnė nuodėmė“.

„Žinote, mano industrijoje tai nėra populiaru, bet aš negaliu neigti savo tikėjimo. Man svarbu tuo dalytis su žmonėmis. Tačiau turiu draugų iš įvairių visuomenės sluoksnių, įvairių tikėjimų ir religijų, todėl svarbu gerbti ir juos“, – aiškino katalikas aktorius.

Gilindamasis į tai, ko iš kiekvieno kataliko reikalauja gavėnios laikotarpis, M. Wahlbergas išsamiai aptarė pasninką, kurį jis iš tiesų atlieka ištisus metus, laikydamasis protarpinio badavimo.

Tačiau šios 40 dienų reikalauja dar daugiau, aiškino jis.

„Žinote, visi žinome, kad dėl dalykų, kurie verčia mus jaustis kaltais, nesijaučiame taip gerai, kaip turėtume jaustis, todėl turime sugebėti atsiriboti nuo šių dalykų ir sutelkti dėmesį į gerus, o ne blogus įpročius“, – sakė Wahlbergas, prieš pereidamas prie laukiančio iššūkio.

„Taigi yra iššūkis pasninkauti, pavyzdžiui, šiandien nevalgysiu mėsos, suvalgysiu tik vieną patiekalą, ir taip darysiu kiekvieną penktadienį per visą gavėnią ir Didįjį penktadienį. Tačiau tiesiog mesiu žmonėms iššūkį būti geresnėmis savo pačių versijomis.“

Kalbėdamas apie atsiskyrimo svarbą ir apie tai, kad yra ir kitų dalykų, nuo kurių katalikai turi atsiriboti šiuo gavėnios laikotarpiu, Wahlbergas sakė Guthrie: „Pasninkas turi daug įvairių elementų, ir manau, kad svarbu suprasti – ir visų pirma, jei turite problemų su maistu, yra ir kitų dalykų – Dievas žino, nuo kokių dalykų jis nori, kad atsiribotumėte.“

„Aš tiesiog manau, kad tai man suteikia disciplina, kuri visada buvo svarbi gyvenime. Kai perėjau nuo muzikos ir pradėjau vaidinti kine, supratau, kad gyvenime man reikia daug disciplinos, ir ji man suteikė daugybę kitų dalykų, ir man už tai buvo labai atlyginta, todėl noriu tuo pasidalyti su žmonėmis“, – pridūrė M. Wahlbergas.

„Taigi, nesvarbu, ar tai būtų pasninkas, ar daugiau lavybų, ar atsiribojimas nuo kitų dalykų, ar tiesiog dažnesnis laiko praleidimas su Dievu maldoje ar apmąstymuose, ir šie dalykai yra svarbūs“, – pridūrė jis.

Būdamas keturių vaikų tėvas, Wahlbergas taip pat kalbėjosi su Guthrie apie katalikų tikėjimo mokymą savo vaikams, sakydamas: „Aš jų neverčiu to daryti per prievartą“, pridurdamas, kad nerimauja, jog nesukels jiems „pasipiktinimo“, ir norėdamas rodyti pavyzdį.

„Aš noriu, kad jie į tai ateitų labai natūraliai. Noriu, kad jie suprastų, kad jų tėtis turi pradėti dieną atsiklaupęs ant kelių, ir nesvarbu, kur būčiau, sekmadienį prioritetas yra eiti į bažnyčią; taigi, kad galėčiau daryti tuos dalykus ir tiesiog juos matyti – tikiuosi, kad jie pasakys: ,Na, gerai, čia turi kažkas būti‘, ir leisiu jiems tai daryti patiems,“ – kalbėjo žinomas aktorius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte