Haičio vyskupas apie žemės drebėjimą: sugriauta pusė šalies bažnyčių

ŠaltinisVATICAN NEWS

Vis didėja žemės drebėjimo Haityje aukų skaičius. Praėjus savaitei po tragiškų įvykių skelbiama, kad žuvo daugiau nei 2 tūkst. žmonių, sužeistųjų skaičius viršija 12 tūkst.

„Padėtis tragiška, be tarptautinės pagalbos neatsigausime po šios tragedijos“, – sakė Vatikano radijui vyskupas Pierre André Dumas, vadovaujantis Anse-à-Veau-Miragoâne vyskupijai, kurios teritorijoje žemės drebėjimas padarė itin daug žalos.

„Mano vyskupijoje sugriauta du trečdaliai namų ir pusė bažnyčių. Labai nukentėjo mokyklos, klinikos ir ambulatorijos. Tai labai sunkus metas, išmėginimų metas. Turime ji išgyventi su tikėjimu ir būdami solidarūs. Reikia konkrečios pagalbos. Mūsų vyskupijoje kas dešimtas namas buvo visiškai sulygintas su žeme. Vis dar nežinome, kokia padėtis nuo pasaulio atkirstuose kalnų kaimeliuose“, – pasakojo Haičio vyskupas.

„Žmonėms reikia beveik visko: maisto, vaistų ir net vandens. Mes kreipėmės į kitas šalis, prašydami atsiųsti gydytojų ir slaugytojų. Patys Haičio gyventojai remia vieni kitus, kiek tik gali. Į šią baisią situaciją žvelgiame solidariai, dalydamiesi viskuo, ką turime. Mūsų kunigai ir vienuolės yra vietoje ir neša pagalbą, tampa mažais vilties švyturėliais žmonėms ir rodo jiems, kad Dievas neapleido savo tautos“, – kalbėjo Vatikano radijui vyskupas P. A. Dumas.

Vaikai Haityje / Twitter nuotr.

„Haityje dramatiškiausia yra vaikų padėtis“, – Vatikano radijui sakė Jungtinių Tautų vaikų fondo UNICEF atstovas Andrea Iacomini.

„Šiuo metu gatvėse yra mažiausiai pusė milijono vaikų. Jie murkdosi vandenyje ir purve, tiesiogine prasme neturi nieko. Jie matė, kaip griūva jų namai ir miršta tėvai. Jiems skubiai reikia prieglobsčio. Mums pavyko pastatyti palapines prie klinikų, tačiau tai tik krizinis sprendimas. Tai tragedija tragedijoje. Prisiminkime, kad vos prieš kelias dienas Haičio gyventojai kovojo su vis stiprėjančiais pandemijos padariniais. Reikia tarptautinės bendruomenės paramos. Tačiau svarbiausia, kad vis dar turime pasiekti visas vietoves, kurių nepasiekėme dėl nuošliaužų, liūčių ir nusikalstamų grupuočių veiklos“, – pasakojo UNICEF atstovas. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis