Hagos teismas leido Lietuvai įstoti į bylą prieš Rusiją – teisingumo ministrė

ŠaltinisBNS

Tarptautinis Teisingumo Teismas Hagoje leido Lietuvai įstoti į Ukrainos bylą prieš Rusiją dėl karo nusikaltimų, ketvirtadienį pranešė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

„Visiškai šviežiai esame informuoti, kad šią savaitę Tarptautinis Teisingumo Teismas patvirtino ir leido Lietuvai įstoti į bylą „Ukraina prieš Rusiją“, (…) džiaugiamės, kad gavome patvirtinimą, kad galime įstoti į šią bylą, įstojame ir dabar per mėnesį turime pateikti savo rašytinius paaiškinimus“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė ministrė.

Kalbėdama apie Rusijos atsakomybę E. Dobrowolska pabrėžė, kad karas tęsiasi ir epizodų, dėl kurių prieš Rusiją pradėti tyrimai, vis daugėja, kaip ir tarptautinę bendruomenę sukrėtęs Kachovkos hidroelektrinės užtvankos susprogdinimas šią savaitę.

labai kartais sudėtinga pasakyti, kiek tų kaltinamųjų aktų bus, kiek kaltinamųjų epizodų

„Kiekvienas naujas epizodas vertinamas ir dėl to labai kartais sudėtinga pasakyti, kiek tų kaltinamųjų aktų bus, kiek kaltinamųjų epizodų, dėl kokių sudėčių, iki šiol stebime karą, naujus epizodus, įsivertinti masto turbūt niekas dabar negalėtume, nes mes kalbame ne tik apie karo nusikaltimus, mes kalbame apie padarinius, kurie vienareikšmiškai palies bendruomenę, infrastruktūrą, gamtą“, – kalbėjo teisingumo ministrė.

Lietuva pernai oficialiai pateikė prašymą prisijungti prie Ukrainos bylos prieš Rusiją dėl karo nusikaltimų Tarptautinio Teisingumo Teisme Hagoje.

Ukraina, Lietuva ir kitos regiono šalys taip pat siekia, kad Rusijos agresijos nusikaltimus nagrinėtų specialus tribunolas, kuris atsakomybėn leistų patraukti ir Kremliaus vadovus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Kokios kitos šalys yra oficialiai pateikę prašymus prisijungti prie Ukrainos bylos prieš Rusiją dėl karo nusikaltimų Tarptautinio Teisingumo Teisme Hagoje? Kokioms kitoms šalims leista įstoti į Ukrainos bylą prieš Rusiją?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte