Popiežius po operacijos jaučiasi gerai, jau pajuokavo – Romos chirurgas

ŠaltinisCNA, AFP-BNS

Popiežius Pranciškus atsibudo, o pati operacija praėjo sklandžiai, trečiadienio popietę pranešė popiežių operavęs chirurgas. Jos metu Šventajam Tėvui buvo taikyta bendroji nejautra. Popiežius po operacijos jaučiasi gerai ir netgi jau spėjo pajuokauti, praneša CNA..

Popiežius Pranciškus „jaučiasi gerai, yra budrus, žvalus ir prieš 10 minučių jau pirmą kart prakalbo”, – sakė daktaras Sergio Alfieri (Serdžijus Alfjeris) birželio 7 d. per trumpą spaudos konferenciją Romos Gemelli (Džemelio) ligoninėje, kurioje popiežius Pranciškus šiuo metu sveiksta po pilvo operacijos.

Jis yra ligoninės pilvo chirurgijos skyriaus direktorius ir tas pats chirurgas, kuris 2021 m. liepos mėn. pašalino dalį popiežiaus Pranciškaus storosios žarnos per divertikulito gydymo operaciją.

Chirurgas žurnalistams sakė, kad medicininiu požiūriu niekas netrukdys popiežiui pasveikus tęsti rugpjūtį suplanuotų kelionių į Portugaliją ir Mongoliją.

Popiežius Pranciškus po tris valandas trukusios išvaržos operacijos, kuri atgaivino nerimą dėl vis silpnėjančios 86-erių pontifiko sveikatos, trečiadienį sakė esąs budrus ir linksmas. Manoma, kad ligoninėje jis praleis kelias dienas, teigia BNS.

„Šventasis Tėvas gerai reagavo ir į operaciją, ir į anesteziją. Jis jau atsibudo… ir jau juokauja”, – žurnalistams sakė jį operavęs chirurgas Sergio Alfieri (Serdžas Alfjeris).

Iki birželio 18 dienos buvo atšauktos visos popiežiaus audiencijos, kad pontifikas turėtų laiko atsigauti.

Vatikano spaudos tarnyba sakė, kad operacija praėjo be komplikacijų.

Pranciškus trečiadienio rytą Vatikane vykusioje kassavaitinėje bendrojoje audiencijoje Šventojo Petro aikštėje atrodė geros formos, važinėjo po aikštę papamobiliu ir sveikino tikinčiuosius. 

Pranciškui buvo nustatyta išvarža ankstesnės operacijos randų vietoje, sakė S. Alfieri.

Jam buvo pritaikyta bendroji anestezija ir pilvo siena sutvarkyta chirurginiu tinkleliu.

Visos popiežiaus audiencijos buvo atsargumo sumetimais atšauktos iki birželio 18 dienos, pranešė Vatikano spaudos tarnyba.

Birželio 7 d. operacijos ir 2021 m. liepos 20 d. atliktos ankstesnės operacijos metu gydytos ligos buvo gerybinės ir išnyko, atsakydamas į klausimus teigė chirurgas.

„Kitų ligų popiežius neturi”, – pabrėžė jis.

Daktaras Alfieri pažymėjo, kad Pranciškus kelis mėnesius jautė skausmą dėl pjūvio išvaržos ir birželio 6 d. nuspręsta atlikti operaciją jai pašalinti.

Incizinė išvarža – tai pilvo sienos išvarža ankstesnio chirurginio pjūvio vietoje. Chirurgas teigė, kad išvarža galėjo atsirasti po ankstesnių operacijų, kurios popiežiui buvo atliktos Argentinoje, įskaitant operacijas dėl peritonito – pilvo gleivinės paraudimo ar patinimo, kurį dažnai sukelia apendicitas.

Daktaras sakė, kad popiežius Pranciškus jau pajuokaudamas klausė, kada bus kita operacija.

Vėlai trečiadienį išplatintame pareiškime Vatikano atstovas spaudai Matteo Bruni) Matėjas bunis) sakė: „Popiežius Pranciškus yra budrus, sąmoningas ir dėkingas už daugybę jį jau pasiekusių artumo ir maldos žinučių.”

Popiežius Pranciškus į ligoninę išvyko iškart po to, kai birželio 7 d. per trečiadienio bendrąją audienciją pasveikino piligrimus. Audiencijos pradžioje jis meldėsi prie šventosios Teresės iš Lisieux relikvijos. Pranciškus tylos maldos akimirka pagerbė relikvijas, taip pat padėjo vieną baltą rožę ant stalo priešais relikvijorių, pasakoja CNA.

Į Gemelli ligoninę popiežius buvo nuvežtas baltu automobiliu Fiat 500 tamsintais langais su policijos palyda. Operacija vyko ankstyvą popietę ir truko tris valandas, praneša Vatikanas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte