Generalinė prokurorė: ekspertų vertinimu, R. Žemaitaičio pasisakymai kursto neapykantą

ŠaltinisBNS

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę dėl jo antisemitinio pobūdžio pasisakymų.

„Turime Seimo nario viešus pasisakymus ir ekspertų, specialistų išvadas, kuriose konstatuota, kad šiuose pasisakymuose kurstoma neapykanta prieš žydų tautybės asmenis, todėl šiandien ir kreipiausi į Seimą, su prašymu leisti patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė generalinė prokurorė.

Pasak jos, ikiteisminiame tyrime surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad R. Žemaitaitis praėjusių metų gegužės 8-ą, birželio 13-ą, birželio 14-ą ir birželio 15-ą dienomis socialinio tinklo „Facebook“  paskyroje paskelbė tekstus, kuriuose galimai viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

Pasak N. Grunskienės, R. Žemaitaitis patvirtino pats paskelbęs minėtus įrašus feisbuke, tačiau nesutinka, kad jo pareiškimai vertintini kaip neapykantos kalba. Jis apklausoje teigė tokiu būdu viešai išsakęs savo nuomonę.

Pernai gegužės 8 dieną pradėtame ikiteisminiame tyrime R. Žemaitaitis praėjusių metų rugsėjį apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką, tačiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn jį galima tik Seimui davus leidimą.

Po generalinės prokurorės kreipimosi Seime sudaryta komisija, kuri Seimo balsavimui teiks siūlymą, ar duoti sutikimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn R. Žemaitaitį. Komisija išvadą turi pateikti iki trečiadienio, kai parlamente šiuo klausimu numatytas balsavimas.

R. Žemaitaitis savo teisinės neliečiamybės klausimą sieja su dalyvavimu artėjančiuose prezidento rinkimuose ir kartoja nemanantis, kad jo pasisakymai kursto neapykantą.

Komisija išvadą turi pateikti iki trečiadienio, kai parlamente šiuo klausimu numatytas balsavimas

Prokurorai nori R. Žemaitaičiui pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

Dėl tų pačių įrašų tinkle „Facebook“ R. Žemaitaičiui pradėta ir apkaltos procedūra. Konstitucinis Teismas pernai gruodį priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl galimo priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo.

Šiuos įrašus R. Žemaitaitis skelbė pernai gegužę.

„Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <…> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“, – viename įrašų feisbuke teigė Seimo narys.

R. Žemaitaitis panašią poziciją socialiniame tinkle ir žodžiu yra ne kartą išsakęs ir vėliau, jis pirmadienį Seime pakartojo nemanantis, kad jo pareiškimai yra antisemitiniai.

„Tikrai ne. Jeigu pažiūrėsite šios nakties įvykius, Izraelis toliau bombarduoja Palestiną, 50 palestiniečių yra nužudyta nakties metu. Jeigu jūs galvojate, kad tokie parazitai ir barbarai kaip Izraelis gali vadovauti pasauliui ir gali toliau žudyti žmones, tai sėkmės. Nes Putinas yra toks pats“, – žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Jeigu KT konstatuotų, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, parlamentas turėtų balsuoti dėl R. Žemaitaičio mandato panaikinimo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

12 KOMENTARAI

 1. Bet kokią kritiką galima įvardinti kaip neapykantos kalbą. Prasidėjus ir vykstant karui Ukrainoje,vartojami net riebesni tikrovės vertinimai. Ir tai – be jokios baimės, kad kažkas gali būti įžeistas / jeigu tai atitinka šalies viešosios politikos nuomonę/. Tik apie mirusius sakoma: ” gerai arba nieko”.

 2. Tai rusus galima įžeidinėt, ant Lietuvos išvis – pamazgas galima pilt, o pasmerkt žydų veiksmus prieš palestiniečius – jau baudžiakas?

 3. Jei Žemaitaičio kritika Izraelio valstybei yra vadinama neapykantos kurstymu prieš žydus, tuomet ir žydai, vadinantys lietuvius žydšaudžiais kursto neapykantą prieš lietuvius.

  • Prokurorė tavo IP žino. Ir toks samprotavimas gali būti traktuonamas, kaip neapykantos kurstymas. P.S. Visiems, kurie čia užeina darbo reikalais: aš su viskuo sutinku, ką vyriausybė skelbia ir dar paskelbs ateityje. Jei kas įsižeistų dėl šito mano pasakymo iš anksto atsiprašau ir žadu taisytis. Norėčiau, kad man iš anksto vyriausybė nurodytų kada man reikėtų įsižeisti dėl kokių nors pasisakymų ir aš mielai įsižeisiu.

 4. Pagal mane gerb. Žemaitaitis pasakė daugelio žmonių nuomonę apie dabartinę karo padėtį. Aš (kas gi čia ta mano nuomonė dabartiniame jėgų pasaulyje) nesmerkiu Žemaitaičio, nes ir mano galvoj kyla įvairiausių minčių, tik jų neparašau. Aš irgi neapkenčiu putino…

 5. Pagal mano mąstymą-nesmerkiu gerb. Žemaitaičio už išsakytą nuomonę apie dabartinę karo būseną pasaulyje, nes daugelis žmonių visaip galvoja, tik neužrašo. Be to, vergų laikai ES seniai atšaukti. Ir man kyla visokiausių minčių, juk galvai neuždrausi mąstyti..Įdomu, kas išvalo nuo netinkamų minčių galvas Lietuvos vergvaldžiams?

  • dar daugiau – šiame veide ir nuotaikoje visiškai nematyti tikro teisingumo vykdymo, o vien fanatiškas tarnavimas esamai valdžiai. Įdomu, ką ir kur sovietmečiu dirbo jos tėvai.

 6. Gerbiamas Remigijus Žemaitaitis yra teisus sakydamas, kad tai yra vykdančiųjų švabomasonų valią susidorojimas su juo.
  Šis teisingumas yra vadinamas selektyviu tesingumu.
  Selektyvus teisingumas super reiklus ir griežtas svetimiesiems ir super švelnus saviesiems.
  Selektyvus teisingumas su nerealiomis praktiškai neįveikiamomis bausmėmis svetimiesiems yra visų totalitarinių režimų požymis.
  Pats aiškiausias selektyvaus teisingumo pavyzdys yra fašisitnė Vokietija ir Stalinistinė tarybų sąjunga, kurioje veikė principas svetimiesiems – žingsnis į šoną – šaunama be įspėjimo, o savieji praktiškai būdavo nebaudžiami, galintys vykdyti masinius žudymus, naikinimus, medicininius eksperimentus su žmonėmis.
  Tas pats selektyvaus teisingumo principas išlaikomas ir šiuo gerbiamo Remigijaus Žemaitaičio atveju. Jis mūsų totalitaruinio režimo politiškai laikomas svetimuoju, todėl jam yra taikomos pačios žiauriausios sankcijos.
  Gerbiamas Remigijus Žemaiataitis visiškai teisingai pastebėjo, kad valinskai, algiaigreitai, šurajevai, gali tyčiotis iš ko nori, siūlyti visus iššaudyti ir pan. ir jiems nieko dėl to nebus, na nebent išskirtiniais atvejais bauda 30 eurų, kurią berods gavo Šurajevas.
  O štai svetimiesiems mūsų totalitarinio režimo yra taikomos maksimalios bausmės su atleidimais iš seimo nario neliečiamybės panaikinimais ir atleidimais iš vadovaujančių pareigų arba nerealaus neišmokamo dydžio bausmės, uždarymai į psichiatrines ligonines ir t.t.
  Teisingumas, teisinėje valstybėje turi būti teisingas.

 7. Kai generalinė prokurorė nusiplauna nuo jos pradėtų bylų /niekaip neužbaigiant pedofilijos atvejį/ – ji yra aukų ir laukiančių teisingumo neapykantos kurstytoja.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte