G. Nausėda dėl D. Kreivio: interpeliacija yra gerai

ŠaltinisBNS

Opozicijai inicijuojant interpeliaciją energetikos ministrui, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad interpeliacija gerai, nes jam galima užduoti rimtus klausimus ir reikalauti atsakymų. Prezidentas taip pat sako, kad ministras dar turi daug ką nuveikti europiniame formate.

„Interpeliacija gerai jau vien tuo, kad galima užduoti labai rimtus klausimus ir reikalauti išsamaus atsakymo. Taip, yra apie daug ką pakalbėti, nes klausimų ratas labai platus, įvertinant ir tai, kas atsitiko, įvertinant tolesnę perspektyvą“, – žurnalistams penktadienį teigė prezidentas.

„Labai daug priklausys nuo finansinės dedamosios, kuri jau savo ruožtu yra Finansų ministerijos prerogatyva (prezidentas, tikėtina, turėjo galvoje kompensacijų gyventojams už elektrą ir dujas dydį – dėl jų Vyriausybė apsispręs tik baigusi rengti 2023-ųjų biudžetą – BNS). Bet Dainiui Kreiviui dar yra daug ką nuveikti europiniame formate, nes kaip tik dabar sprendžiamas klausimas, ar tos nuostatos (EK reglamentas dėl elektros kainų – BNS), kurios bus įtvirtintos, bus palankios Lietuvai, ar ne“, – kalbėjo G. Nausėda.

Vis dėlto prezidentas teigė matantis D. Kreivio pastangas, kad Europos Sąjungos principai atitiktų ir Lietuvos interesus. 

„Motyvavome ministrą įveikti atsilikimą, kuris buvo susidaręs per pastaruosius mėnesius, keista, kad iniciatyvumas nepasireiškė anksčiau, bet dabar jau matau nuoširdžias pastangas dedamas, kad europiniai dokumentai ir principai atitiktų ir Lietuvos, kaip mažai šiuo metu generuojančios valstybės, interesus“, – teigė valstybės vadovas.

Trečiadienį EK pateikė naujus pasiūlymus, kaip vartotojams skubiai sumažinti rekordines elektros kainas. Tarp pasiūlymų – perskirstyti pigiai elektrą gaminančių – saulės, vėjo, atliekų, branduolinės ar vandens energijos – įmonių viršpelnius, nustatant jiems 180 eurų už megavatvalandę kainos lubas. 

D. Kreivys anksčiau ne kartą teigė, kad EK pasiūlymas vartotojams perskirstyti gamintojų, gaminančių pigią elektrą ir ją bangiai parduodančių, viršpelnius didžiąją dalį elektros importuojančiai Lietuvai yra visiškai nepriimtinas.

EK šią savaitę pasiūlė pigiai elektrą gaminančioms ir ją brangiai parduodančioms įmonėms „viršpelniais“ pasidalinti su šalimis, importuojančiomis daugiau elektros negu pagamina, pasirašant dvišales sutartis.

Opozicija ketvirtadienį surinko reikiamus parašus D. Kreivio interpeliacijai bei žada siekti didesnio parlamentarų palaikymo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Didžiąjai kainos dali sudaro ne gamintojų viršpelniai, bet spekuliantų tiekėjų perduodančių elektrą linijomis nepamatuotas ir niekuo nepagrįstas kainos iškėlimas kelis kartus. Lenkijoje kainos kelis kartus yra žemesnės. Kodėl dengiami tiekėjai, kuriems aferos būdu esantieji valdžioje perleido vsų mūsų turtą – elektros tinklus. Kodėl iš jų nereikalaujama įvesti kainų lubas. Maldavimas Europoje įvesti kainos lubas gamintojams yra dėmesį nukreipaintis veilsmas nuo tikrųjų aferos ir kainos iškėlimo kaltininkų – nuo tarpininkų bendro ir suderinto veikimo su valdžioje esančiaisiais.,

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte