Be resursų idealistiškai kalbėti apie teismo reputaciją negalime – Teisėjų tarybos pirmininkė

ŠaltinisBNS

Teismas turėtų turėti didesnį autoritetą, bet be resursų, kompetentingų žmonių idealistiškai kalbėti apie reputaciją ilgai negalime, sako Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

„Teismas turėtų turėti didesnį autoritetą visom prasmėm, ne tik reputacijos ir pasitikėjimo, bet ir realaus nepriklausomumo nuo kitų valdžių, tiek formuojant teisėjų korpusą, tiek su dabar labai sujautrėjusiu finansavimo klausimu. Teismas turėtų būti patraukli darbo vieta visiems teisininkams, galvojame, kaip pritraukti žmones ir padaryti mūsų sistemą patrauklesne“, – penktadienį interviu Lietuvos radijui sakė S. Rudėnaitė.

„Be resursų, be žmonių, kurie kompetentingi, be konkurencingos darbo vietos teisme mes idealistiškai kalbėti apie reputaciją, apie autoritetą irgi neilgai galime“, – pažymėjo Teisėjų tarybos pirmininkė.

Teismų reputacijos, finansavimo ir kitus klausimus teisėjai penktadienį aptars Vilniaus rajone vyksiančiame Visuotiniame teisėjų susirinkime – tai aukščiausia teismų savivaldos institucija.

Į kas dvejus metus vykstantį susirinkimą šaukiami visi Lietuvos teisėjai ir sprendžiami svarbiausi teismų sistemos klausimai, skelbia Nacionalinė teismų administracija.

Pastaraisiais metais teismų reputacijai kenkia korupcijos bylos, neblaivūs prie vairo įkliuvę teisėjai. Patys teisėjai kelia klausimą dėl per mažo darbo užmokesčio.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Čia skaito žmonės, matyt, tie, kurie mažai uždirba. Teisėjams tikrai prastos sąlygos ir algas privaloma ženkliai kelti, t.p. ir visam kitam teismų personalui

  2. Sąžinė neparduodama ir neperkama. Jeigu čia matoma išeitis, tai jos niekada nebus, nes Dievas nedavė žodžio gana. Teismų autoritetas atsirastų, jei Tiesa būtų apginama. Teisėjų, kaip ir visų žmonių atlyginimai turėtų būti susieti į sistemą ir kartu judėti aukštyn.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte