G. Nausėda apie nelegalią migraciją: pokyčiai ES teisės aktuose yra būtini

ŠaltinisBNS

Europos Sąjungos (ES) institucijos ir valstybės privalo būti pasiruošusi greitai reakcijai į hibridines atakas pasinaudojant nelegalia migracija, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Šeštadienį po susitikimo su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos vicepirmininku Margaričiu Schinu (Margaričiu Šinu) šalies vadovas teigė, kad Baltarusijos režimo vykdoma hibridinė ataka prieš Lietuvą ir ES verčia peržiūrėti ES teisės aktus, reglamentuojančius migraciją, prieglobsčio politiką ir ES sienos apsaugą.

„ES institucijos ir ES valstybės narės turi turėti įrankius greitai reaguoti į hibridinio pobūdžio atakas: efektyviai reaguoti į nelegalius sienos kirtimo atvejus, padidinti ES pajėgumus grąžinant nelegalius migrantus į kilmės šalis, prieglobsčio prašymus priimti tik sienos kirtimo postuose ir diplomatinėse atstovybėse,  taip pat efektyviai panaudoti ES programas sienos kontrolei stiprinti“, – sakė prezidentas, cituojamas Prezidentūros pranešime.

Šalies vadovo teigimu, pokyčiai ES teisės aktuose yra būtini, kad užkirstume kelią nedemokratiškiems režimams galimybę manipuliuoti ES prieglobsčio politika. Prezidentas informavo, kad šiuos klausimus planuoja kelti Europos Vadovų Taryboje spalio mėnesį.

Pasak pranešimo, susitikime taip pat skirta laiko COVID-19 pandemijos suvaldymo klausimams aptarti. G. Nausėda pabrėžė, kad vakcinacija šiuo metu yra Lietuvos prioritetas. Šią savaitę pasiekus 70 proc. vakcinacijos rodiklį, ir toliau yra dedamos visos organizacinės ir komunikacinės pastangos, kad vakcinacijos tempas nelėtėtų.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva pasisako už ES vakcinų paramos teikimą, ypač Rytų partnerystės šalims.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis