EŽTT atmetė Jehovos liudytojos iš Norvegijos skundą

ŠaltinisCNE NEWS

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) atmetė buvusios Jehovos liudytojos skundą po to, kai ji buvo pašalinta iš religinės bendruomenės.

Gry Helen Nygård 2018 m. buvo pašalinta iš Jehovos liudytojų po to, kai denominacijos vidaus teismas padarė išvadą, kad ji padarė lytinį nusižengimą. Pati moteris tikina, kad ji buvo išprievartauta miegant. Dėl pašalinimo ji prarado visą savo socialinį tinklą, įskaitant ryšį su dviem sūnumis.

Norėdama panaikinti pašalinimą, moteris kelis kartus kreipėsi į Norvegijos teisinę sistemą, tačiau gegužės mėn. pralaimėjo Aukščiausiajame Teisme. Kitą mėnesį ji apskundė bylą Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT).

Pirmadienį moteris gavo pranešimą iš Strasbūro. Apie tai praneša Norvegijos krikščioniškas dienraštis „Vårt Land“. Tačiau Europos Teismo atsakymas ją nuvylė. „Deja, EŽTT skundo nenagrinėjo. Taip atsitiko teismui nepateikus jokių papildomų motyvų“, – „Vårt Land“ sakė advokato padėjėja Eirin Tinnesand. Pasak jos, įprasta, kad EŽTT nepateikia atsisakymo motyvų.

Iš pradžių skundą Nygård vardu EŽTT parašė Rolfas Furuli. Jis buvo Jehovos liudytojų vyresnysis, kuris kritikavęs dalies narių pašalinimo praktiką. P to laiko jis buvo taip pat pašalintas.

E. Tinnesand taip pat pareiškė, kad jei Norvegijos Aukščiausiojo Teismo sprendimas liks toks, koks yra, tai gali turėti pasekmių. „Dėl to žmonės, ypač konservatyviose religinėse bendruomenėse, gali vengti papasakoti apie tai, ką patyrė, bijodami represijų. Tai prieštaraus visuomenės nuostatoms, pagal kurias norime, kad moterys ir vyrai galėtų papasakoti savo istorijas apie prievartą.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. potekstė būtų tokia – visokios tokios „bažnyčios’ sukuriamos tik tam, kad dar labiau žmones suskaldytų ir išnaudotų. Nebaudžiamai.. Ir tai vyksta tada, kai Katalikų Bažnyčia yra linčiuojama už jos narių nusikaltimus

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte