ES kūrėjas R. Schumanas – žingsnis link tapimo palaimintuoju

ŠaltinisVATICAN NEWS

Šventųjų skelbimo kongregacija patvirtino, kad kandidatas į palaimintuosius ir šventuosius katalikas pasaulietis Robertas Schumanas, Prancūzijos politikas, vienas Europos Sąjungos tėvų kūrėjų, savo gyvenime herojiškai liudijo Evangelijos vertybes ir dėl to nuo dabar, kol vyks tolimesnė beatifikacijos proceso eiga, jis gali būti vadinamas garbinguoju Dievo tarnu.

Dekretą dėl R. Schumano herojiškųjų dorybių ir kitus šešis dekretus popiežius Pranciškus patvirtino ir leido skelbti, šeštadienį audiencijos priėmęs Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektą kardinolą Marcello Semeraro.

Vienu kongregacijos dekretų patvirtinamas stebuklas, įvykęs septynioliktajame amžiuje Vokietijoje gyvenusio jėzuito kunigo Jono Pilypo Jeningeno užtarimu. Antras dekretas skelbia kankinėmis dešimt seserų vienuolių, kurias 1945 m. nužudė sovietų kariai. Kitais penkiais dekretais pripažįstamos kandidatų į palaimintuosius – pasauliečių ir pašvęstųjų, vyrų ir moterų, gyvenusių devynioliktajame ir dvidešimtajame amžiuje Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje ir Prancūzijoje – herojiškos dorybės. Tarp pastarųjų, kaip minėta, yra garsiosios deklaracijos, davusios pradžią Europos vienijimosi procesui, autorius Robertas Schumanas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis