REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Eritrėjos valdžia suėmė 103 krikščionių jaunuolių grupę už šlovinimo giesmes

ŠaltinisINVICTORY

Šį mėnesį Eritrėjos valdžios institucijos suėmė 103 krikščionių jaunuolių grupę, susirinkusią viename iš šalies sostinės Asmaros rajonų, kad įrašytų vaizdo įrašus su šlovinimo ir garbinimo giesmėmis Dievui ir vėliau juos patalpintų socialinėje žiniasklaidoje. Naujausias areštas iki 500 padidino sulaikytų krikščionių skaičių šioje mažoje šiaurės rytų Afrikos šalyje, kurią religijos laisvės organizacijos vadina „Afrikos Šiaurės Korėja“.

Persekiojamų krikščionių atstovas dr. Hyun Suk Foley sako, kad jų tarnyba gavo išsamią informaciją apie tai, kad jie laikomi liūdnai pagarsėjusiame Mai Servos kalėjime, kurį Jungtinės Tautos ir kelios žmogaus teisių grupės kritikavo dėl žiauraus elgesio su kaliniais, įskaitant kankinimus, medicininės priežiūros nesuteikimą kaip bausmės formą. Be to, daugelis kalinių laikomi ilgą laiką be oficialių kaltinimų ar teismo.

Pasak daktaro Foley, šiomis dienomis krikščionys Eritrėjoje kenčia „ilgiau ir sunkiau“ nei dauguma krikščionių visame pasaulyje.

„Nuo 2002 m. gegužės mėnesio Eritrėja tapo viena didžiausių krikščionių persekiotojų visame pasaulyje, – sako daktaras Foley. – „Ji dažnai vadinama Afrikos Šiaurės Korėja, nes žinoma, kad jos prezidentas simpatizuoja Šiaurės Korėjos lyderio kultui ir nori jį įgyvendinti savo šalyje.“

Pasak daktaro Foley, Eritrėjoje teisėtomis laikomos tik keturios religijos, ir visos jos yra griežtai kontroliuojamos ir ribojamos. Iš protestantiškųjų leistinos tik liuteronų bažnyčios. Daugelis Eritrėjos ne liuteronų pastorių daugiau kaip dešimtmetį buvo kalinami ir kankinami. Eritrėjoje kalėjimai įrengti karštoje dykumoje, o kaliniai laikomi metaliniuose jūriniuose konteineriuose. Dėl žiauraus krikščionių persekiojimo kai kurie jų bėga iš šalies į Etiopiją ir ten gyvena pabėgėlių stovyklose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte