Egipte už vyskupo nužudymą pakartas buvęs koptų vienuolis

ŠaltinisSEDMITZA.RU

Egipto teismo sprendimu buvusiam Koptų senovės rytų krikščionių bažnyčios vienuoliui Waeliui Saadui už vyskupo Epifanijaus nužudymą gegužės pradžioje įvykdyta mirties bausmė pakariant. Jo bendrininkas, padėjęs įvykdyti nusikaltimą, kalės iki gyvos galvos.

W. Saado giminės „Amnesty International“ patvirtino, kad egzekucija įvyko. Apie ją buvusio vienuolio artimieji nebuvo iš anksto informuoti.

Šventojo Makarijaus Didžiojo vienuolyno, esančio netoli Kairo, abatas Epifanijus buvo nužudytas 2018 m. savo celėje. Tais pačiais metais įtarus šiuo kraupiu nusikaltimu sulaikytas to paties vienuolyno vienuolis W. Saadas, dar žinomas vienuolišku Izaijo al-Makari vardu. Kitą dieną po sulaikymo įtariamas vienuolis prisipažino nužudęs vyskupą, taip pat nurodė ir savo bendrininką, kitą vienuolį vardu Faltausas al-Makari.

W. Saadas buvo pašalintas iš savo vienuolyno už „nepadorius veiksmus, nesuderinamus su vienuolyno taisyklėmis bei gyvenimo būdu“.  Koptų bažnyčios vadovybė pranešė, kad sprendimas išsiųsti W. Saadą iš vienuolyno buvo priimtas prieš pat vyskupo mirtį. W. Saadas taip pat buvo tarp vienuolių, nuolat konfliktuodavusių su vyskupu Epifanijumi ir nepaklusdavusių jo nurodymams.

Vyskupo nužudymas išryškino Egipto koptų bažnyčioje kylančius vidinius nesutarimus bei problemas, tačiau tuo pačiu šis įvykis tapo akstinu koptų hierarchams imtis įvairių reformų bei išleisti naujų potvarkių, susijusių su vienuoliškojo gyvenimo reglamentavimu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis