Turkijos prezidentas kalbėjo telefonu su popiežiumi apie padėtį Gazos Ruože

ŠaltinisAFP-BNS

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pirmadienį paragino popiežių Pranciškų padėti sutelkti pasaulį, kad būtų priimtos sankcijos prieš Izraelį dėl jo vykdomų palestiniečių „žudynių“ Gazos Ruože.

R. T. Erdoganas ir pontifikas pasikalbėjo telefonu Turkijai tęsiant aktyvias diplomatines pastangas, kad būtų sustabdytas kraujo liejimas, nuo gegužės 10-osios nusinešusio 197 palestiniečių Gazos Ruože ir 10 žmonių Izraelyje gyvybes.

R. T. Erdoganas Pranciškui pasakė, kad „palestiniečių žudynės ir toliau vyks, jei tarptautinė bendrija nenubaus Izraelio… sankcijomis“, paskelbė Turkijos prezidentūra.

Popiežiaus signalai yra „labai svarbūs norint mobilizuoti krikščioniškąjį pasaulį ir tarptautinę bendriją“, sakoma pranešime.

Pranciškus sekmadienį pasmerkė „nepriimtiną“ smurto tarp izraeliečių ir palestiniečių eskalavimą ir pabrėžė, kad aukos, ypač vaikų žūtys, „liudija, kad jie nenori kurti ateities – verčiau nori ją sunaikinti“. Jis įspėjo, kad šis konfliktas gali „virsti mirties ir naikinimo spirale“.

R. T. Erdoganas, per 18 metų besitęsiantį savo valdymą ne kartą demonstruodavęs paramą palestiniečių siekiams ir smerkęs Izraelio veiksmus, praėjusią savaitę apkaltino žydų valstybę „terorizmu“.

Pirmadienį popiežiui jis pasakė, kad „visa žmonija turėtų susivienyti prieš“ Izraelį.

„Izraelio barbariškumas kelia pavojų regiono saugumui“, – pridūrė jis.

Turkijai siekiant sankcijų Izraelio atžvilgiu, turkų užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu (Mevliutas Čavušohlus) taip pat pirmadienį telefonu kalbėjosi su britų kolega Dominicu Raabu (Dominiku Rabu).

M. Cavusoglu D. Raabui pasakė, jog „tarptautinė bendrija turėtų stipriau reaguoti“ į Izraelio agresiją, teigė šaltinis Turkijos užsienio reikalų ministerijoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis