E. Muskas telkia pajėgas, siekdamas perimti visą socialinio tinklo „Twitter“ valdymą

Populiarus JAV respublikonas, Floridos gubernatorius Ronas DeSantis ir milijardierius Elonas Muskas telkia jėgas, siekdami perimti vieną galingiausių pasaulyje socialinės žiniasklaidos platformų.

Muskas neseniai paskelbė, kad bandys įsigyti 100 procentų „Twitter“, siekdamas sukurti tikrą laisvo žodžio platformą. Muskas pasiūlė nupirkti visą „Twitter“ už 54 procentų priemoką pagal tikrąją akcijų vertę.

„Twitter“ direktorių valdyba, dėl kurios bendrovė priėmė daugybę cenzūros priemonių, panaudojo įmonės „nuodų piliulės“, metodą, kad sumažintų Musko valdomas akcijas, siekiant susilpninti jo dabartinę padėtį tarp kitų „Twitter“ akcininkų.

Dar nepatvirtinti pranešimai rodo, kad E. Muskas ruošiasi imtis atsakomųjų veiksmų, bendradarbiaudamas su įvairiais papildomais investuotojais. Kaip paaiškėjo, Muskas jau turi sąjungininkų. Floridos valstija yra bendrovės akcininkė per valstijos pensijų fondą, o DeSantis šiuo metu tiria, kokių veiksmų galėtų imtis jo valstija, kad sutrukdytų „Twitter“ valdybos pastangoms.

Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje DeSantis paskelbė, kad teisininkų komanda šiuo metu svarsto, kaip valstybė galėtų laikyti „Twitter“ valdybą „atskaitingą už jų pareigų akcininkams pažeidimą“.

E. Muskas „Twitter“ platformoje ketvirtadienį perspėjo, kad valdyba netrukus gali susidurti su teisinėmis pasekmėmis „pažeidę akcininkų valdybai patikėtus įsipareigojimus“.

Vis dėlto Muskas nepaminėjo fakto, kad gubernatorius Ronas DeSantis bus tas, kuris vadovaus šiam kaltinimui.

„Nenoriu eikvoti išteklių vien tam, kad galėčiau išsiųsti pranešimą spaudai ar pan. Turiu galvoje, kad tikrai norime jaustis turėdami tvirtą pagrindą, kad galime laimėti šią bylą“, – WJXT sakė DeSantis.

„Twitter“ valdyba atmetė pasiūlymą vien dėl ideologinio nusistatymo

„Galiu pasakyti, kad tiesiog pažvelgus į tai, ką dažniausiai kalba specialistai, jei esate tokioje situacijoje valdyboje, jums tikrai reikia parduoti akcijas. Tai būtų didžiulė grąža jūsų akcininkams. Turiu omenyje, kad dauguma žmonių ir jų investicijos per metus išaugtų 20 proc.

DeSantis teigė, kad „Twitter“ valdyba atmetė pasiūlymą vien dėl ideologinio nusistatymo.

„Jei Muskas būtų koks pamišęs kairysis, pasiryžęs cenzūruoti daugiau dešiniųjų nuomonių, ar „Twitter“ atmestų jo pasiūlymą? Žinoma ne. Jie reklamuojasi kaip atviros platformos. Jie reklamuojasi, kaip suteikiantys galimybes išreikšti save ir bendrauti su kitais žmonėmis, tačiau jų cenzūriniai sprendimai yra pagrįsti pažiūrų diskriminacija“, – teigė gubernatorius.

Aronas Solomonas – vyriausiasis „Esquire Digital“ teisės analitikas – „The Western Journal“ balandžio 11 d. ataskaitoje sakė, kad Muskas per kelias dienas bandys nusipirkti visą socialinių tinklų platformą. Po trijų dienų ši prognozė išsipildė.

„Elonas Muskas yra tas žmogus, kuris gali labai greitai viską pakeisti nuo nulio iki 60, nesvarbu, ar tai būtų „SpaceX“, ar „Tesla“, ar bet kas, ką jis nori padaryti“, – „The Western Journal“ sakė Solomonas.

Dabar kyla klausimas, ką Muskas darys toliau – ypač dabar su šiuo naujuoju aljansu politikoje?

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte