Donaldas Trumpas atsisako liudyti Kongreso komitetui

ŠaltinisAFP-BNS

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) penktadienį teisme užginčijo Atstovų Rūmų komiteto, tiriančio JAV Kapitolijaus užpuolimą 2021 metų sausio 6 dieną, šaukimą, tvirtindamas, kad turi „absoliučią neliečiamybę“ ir kitą savaitę neliudys.

D. Trumpo advokatai šaukimą vadina „negaliojančiu, neteisėtu ir neginamu teismine tvarka“. Jų tvirtinimu, eksprezidentas tebeturi vykdomosios valdžios privilegiją, nors prezidento postą paliko prieš metus ir 10 mėnesių, ir Kongresas negali jo priversti atvykti liudyti.

Minėtas komitetas liepė D. Trumpui iki pirmadienio asmeniškai atvykti liudyti ir pateikti dokumentų, susijusių su Kapitolijaus užpuolimu.

Ant kortos pastatyta daug, o laikas tiksi ir komitetui, ir 76 metų D. Trumpui, antradienį tikriausiai paskelbsiančiam, kad 2024-aisiais jis vėl sieks prezidento posto, nors dar neaišku, ar jo Respublikonų partijai pavyks atgauti Atstovų Rūmų kontrolę.

Po antradienį įvykusių JAV kadencijos vidurio rinkimų skaičiuojami balsai rodo, kad respublikonai užsitikrino 200 iš 218 vietų, kurių reiktų daugumai, ir lenkia demokratus.

Tačiau kam atiteks du tuzinai iš 435 vietų Atstovų Rūmuose vis dar neaišku, balsų skaičiavimas nėra pasibaigęs.

Jei respublikonai perims Atstovų Rūmų kontrolę, jie tikriausiai paleis 2021 metų sausio 6-osios įvykius tiriantį komitetą, tvirtinantį, jog sukaupta įrodymų, kad D. Trumpas sukurstė Kapitolijaus užpuolimą norėdamas atimti rinkimų pergalę iš Joe Bideno (Džo Baideno).

Prokurorai dėl Kapitolijaus užpuolimo, per kurį žuvo mažiausiai septyni žmonės, yra apkaltinę daugiau kaip 900 asmenų, o Teisingumo departamentas praėjusį mėnesį paskelbė, kad 412 žmonių pripažino kaltę pagal įvairius federalinius kaltinimus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte