Vatikanas pradeda tyrimą dėl prancūzų kardinolo

ŠaltinisAFP-BNS

Vatikanas penktadienį pareiškė pradedantis išankstinį tyrimą prancūzų kardinolo Jeano-Pierre’o Ricard’o (Žano Pjero Rikaro) atžvilgiu, šiam viešai prisipažinus dėl „smerktinų“ veiksmų prieš keturiolikmetę mergaitę devintajame XX amžiaus dešimtmetyje.

Prancūzijos Katalikų Bažnyčia pirmadienį atskleidė, kad seksualiniu smurtu arba nepranešimu apie išnaudojimo atvejus buvo apkaltinti vienuolika buvusių ar tebedirbančių Prancūzijos vyskupų, įskaitant buvusį Bordo vyskupą J. R. Ricard’ą, kuris prisipažino prieš 35 metus išnaudojęs nepilnametį asmenį.

„Siekiant tinkamai ištirti, kas nutiko, buvo nuspręsta pradėti išankstinį tyrimą“, – pareiškė reporteriams Vatikano atstovas spaudai Matteo Bruni (Matėjas Brunis), kurio pareiškimas yra pirmoji viešoji Vatikano reakcija į šį skandalą.

Vadovaujančio tyrėjo Vatikanas dar nepaskyrė, nes ieško tinkamo asmens, atitinkančio „būtinus savarankiškumo, nešališkumo ir patirties“ reikalavimus, pridūrė M. Bruni.

Prancūzijos prokurorai antradienį pranešė pradėję tyrimą dėl J. R. Ricard’o – ilgamečio Bordo vyskupo, kurį popiežius Benediktas XVI 2006 metais paskyrė kardinolu.

Vyskupų konferencijoje perskaitytame pranešime J.-P. Ricard’as prisipažino, kad „prieš 35 metus, kai buvau kunigas, smerktinai elgiausi su 14 metų mergaite. Neabejoju, kad mano elgesys sukėlė rimtų ir ilgalaikių pasekmių tam asmeniui“.

J.-P. Ricard’as 2019 metais pasitraukė iš Bordo vyskupo pareigų, bet tebėra kardinolas – šis rangas paprastai išsaugomas iki gyvos galvos.

Popiežius Pranciškus sekmadienį pareiškė, kad Katalikų Bažnyčia „kaip įmanydama“ stengiasi kovoti su dvasininkų vykdomu vaikų išnaudojimu, tačiau pripažino, kad yra trūkumų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte