REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Didžiuosiuose miestuose esame stipriausi – A. Vyšniauskas

ŠaltinisBNS

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) savivaldos rinkimuose geriausiai pasirodė didmiesčiuose, kur ir toliau turi stiprinti pozicijas, o prastesnio nei tikėtasi rezultato regionuose priežastis reikės analizuoti, sako partijos rinkimų štabo vadovas Andrius Vyšniauskas.

„Iš tikrųjų Tėvynės sąjungos rezultatai didžiuosiuose miestuose yra ta erdvė, kurioje mes esame stipriausi, – pirmadienį sakė politikas. – Jeigu pažiūrėtume ir į kitus penkis didžiuosius miestus, nepaisant to, kad rezultatai merų rinkimuose nėra geri, bet pamatytume tai, kad Tėvynės sąjunga yra stipriausia centro dešinės partija visuose didžiuosiuose miestuose.“

Konservatoriai išskiria pergalę Vilniaus mieste: Valdo Benkunsko išrinkimas sostinės meru, pasak A. Vyšniausko, yra didžiausias prizas – „tam tikra super taurė“ nelengvame rinkiminiame čempionate.

Partijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui sekmadienį pareiškus, jog ši pergalė yra „rinkėjų signalas, kokią kryptį turi rinktis partija“, A. Vyšniauskas teigė, jog kalbama būtent apie partijos pozicijų didžiuosiuose miestuose stiprinimą.

„Mums reikia labai žiūrėti, kaip toliau stiprinti pozicijas didmiesčiuose, o dėl regionų – manau, kad yra reikalinga tam tikra atskira strategija, nes, mano nuomone, regionų svarba yra labai didelė“, – kalbėjo jis.

Sekmadienį pasibaigus savivaldos rinkimams, daugiausia –17 – merų postų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), antri lieka įvairūs politiniai komitetai, treti – Liberalų sąjūdis, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pasirodė perpus prasčiau nei prieš ketverius metus.

G. Landsbergio atsakomybės nemato

Partijos vicepirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė, jog kiekvienos savivaldybės situacija yra skirtinga, tačiau jie „nėra džiuginantys“. Vis dėlto ji sakė nematanti reikalo partijos pirmininkui prisiimti atsakomybę dėl rinkimų situacijos, juolab, kad jie partijai buvo gana neblogi gautų mandatų prasme.

„Dėl partijos pirmininko atsakomybės, aš nematau būtinybės kažkaip griežtai reaguoti, todėl, kad bendrai paėmus balsų prasme, mandatų prasme tikrai tai nėra kažkokie prastesni rinkimai nei 2019-ais, – atsakydama į klausimą sakė Seimo narė. – Taip, tiesiogiai renkami merai antruose turuose nebuvo mums iki galo sėkmingi, bet laimėtas Vilnius irgi rodo didžiulį pasitikėjimą sostinėje“.

Pasak politikų, nesėkmę antrajame merų rinkimų ture iš dalies galėjo lemti tai, jog rinkėjai norėjo naujovių. Partijos vicepirmininkė abejojo, ar tai iš tiesų susiję su nacionalinės politikos klausimais, pastebėdama, jog valdančiojoje koalicijoje Seime dirbantiems liberalams jie buvo sėkmingi.

„Bet kolegų liberalų pakankamai geras pasirodymas rodo, kad turbūt nacionalinėje politikoje aptarinėjami klausimai, žmogaus teisių darbotvarkės klausimai ir panašūs dalykai, jie arba turi atgarsį regionuose, arba tai tiesiog neturi jokios įtakos“, – sakė ji.

Vilniuje po kovos su buvusiu meru „Laisvės ir teisingumo“ atstovu Artūru Zuoku rinkimus laimėjo V. Benkunskas.

Kitose savivaldybėse Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai iškovojo dar keturis merų postus, tačiau partijos vadovybė nėra patenkinta rezultatais, nes dabartinėje savivaldos kadencijoje turi dvigubai daugiau merų.

Vilniaus mero rinkimus laimėjus konservatoriui Valdui Benkunskui, partijos lyderis Gabrielius Landsbergis sako, jog miestiečiai įvertino jo nuoseklų darbą bei teigė, jog partijos rezultatų regionuose priežastys bus vertinamos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte