Dėl religinių priežasčių nuo COVID-19 nesutikę skiepytis sveikatos darbuotojai pasiekė istorinę pergalę

Daugiau nei 500 sveikatos priežiūros darbuotojų, kurie dėl religinių įsitikinimų nesutiko skiepytis nuo COVID-19 ir neteko darbo, pasiekė didžiulę pergalę. Teigiama, kad JAV tai yra pirmasis tokio pobūdžio su COVID-19 skiepais susijęs kolektyvinis susitarimas, kuriuo suteikiama kompensacija ir galimybė grįžti į darbą.

Pagal taikos sutartį Evanstone (JAV) įsikūrusi ligoninė „NorthShore University HealthSystem“ šimtams sveikatos priežiūros darbuotojų sumokės 10 337 500 JAV dolerių kompensaciją. „NorthShore“ taip pat pakeis savo „jokių religinių išlygų“ politiką, kad ji atitiktų įstatymus. Be to, darbuotojai, kurie buvo atleisti iš darbo dėl to, kad dėl religinių įsitikinimų  atsisakė COVID-19 skiepų, galės būti iš naujo įdarbinti ir jie išlaikys ankstesnį darbo stažą.

Pasak ieškovų teisininkų, dėl religinių įsitikinimų atsisakę skiepytis ir dėl to atleisti arba atsistatydinę darbuotojai gaus maždaug po 25 tūkst. JAV dolerių. Trylikai darbuotojų, kurie yra pagrindiniai ieškovai, už jų vaidmenį pateikiant ieškinį taip pat bus išmokėta papildomai dar po 20 tūkst. JAV dolerių. Darbuotojai, kurie nepaisant prieštaravimo jų religiniams įsitikinimams buvo priversti pasiskiepyti, kad išsaugotų darbą, gaus maždaug po 3 tūkst. JAV dolerių.

Šis susitarimas taip pat turėtų būti griežtai įspėti visus šalies darbdavius, kad jie negali atsisakyti priimti asmenų, kuriems dėl priverstinio skiepijimo kyla nuoširdūs religiniai prieštaravimai .

„Drastiški politikos pokyčiai ir didelė piniginė kompensacija, kurios reikalaujama pagal taikos sutartį, užtikrins teisingumą įžūliai tarp savo sąžinės ir darbo vietos priverstiems rinktis „NorthShore“ darbuotojams. Šis susitarimas taip pat turėtų būti griežtai įspėti visus šalies darbdavius, kad jie negali atsisakyti priimti asmenų, kuriems dėl priverstinio skiepijimo kyla nuoširdūs religiniai prieštaravimai“, –komentavo darbuotojus atstovaujantis teisininkas.   

2021 m. spalį darbuotojus atstovaujanti organizacija išsiuntė „NorthShore“ laišką daugybės ligoninės sveikatos priežiūros darbuotojų, kurie dėl nuoširdžių religinių įsitikinimų prieštaravo ligoninės „Privalomo COVID-19 skiepijimo politikai“, vardu. Jei „NorthShore“ būtų sutikusi laikytis įstatymų ir suteikti religines išimtis, šis klausimas būtų greitai išspręstas ir nieko nekainavęs. Tačiau kai ligoninė atsisakė tai padaryti ir atmetė visus prašymus dėl religinių išimčių, buvo pateiktas kolektyvinis ieškinys.

Susitarimą dar turi patvirtinti teismas.  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Kaip išaiškino Vatikano Tikėjimo kongregacija, – cocid vakcinų susileidimas – tolimas dalyvavimas aborte. Tikintiesiems siūloma rinktis – kurių sąžinė jautri – nesiskiepyti, o kuriems sveikatėlė brangesnė ir baimės akys didesnės – skiepytis neuždrausta. Gaila, kad kai kurie vyskupai aktyviai agituoja ,,nusijautrinti“ savo sąžines ir geriau pasiskiepyti. Įdomu, kokio tvirtumo jų religiniai įsitikinimai?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte