Buvęs JAV prezidentas B. Obama kalba apie JAV ant kortos pastatytą demokratiją

ŠaltinisAFP-BNS

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį pareiškė, kad kitą mėnesį Jungtinėse Valstijose vyksiančiuose kadencijos vidurio rinkimuose ant kortos pastatyta demokratija.

Demokratų lyderis, kuris išlieka itin populiarus savo partijoje, šurmulingame mitinge Džordžijoje pareiškė, jog visi turi eiti balsuoti, kad rinkimų sąmokslo teorijų kūrėjai nepasiektų valdžios svertų.

„Neužtenka išrinkti demokratus iš sąrašo viršaus“, – Atlantos priemiestyje susirinkusiems žmonėms sakė B. Obama.

„Turime išrinkti gerus žmones, tiek iš sąrašo viršaus, tiek apačios. Visoje šalyje kai kurie žmonės, bandę pakenkti mūsų demokratijai, kandidatuoja į postus, kurie prižiūrės kitus rinkimus, – kalbėjo jis. – O jei jie laimės, nežinia, kas gali nutikti.“

B. Obama, kuris nuo 2017 metų, kai paliko prezidento postą, politinėje arenoje laikėsi gana santūriai, buvo garbės svečias mitinge Džordžijoje, kur vyks dvi itin svarbios rinkiminės kovos.

Demokratas Raphaelis Warnockas (Rafaelis Vornokas), pirmasis juodaodis JAV senatorius, išrinktas pietinėje valstijoje, kurioje ilgą laiką gyvavo segregacija, siekia būti perrinktas. Iššūkį jam meta buvusi amerikietiškojo futbolo žvaigždė Herschelis Walkeris (Heršelis Volkeris), kurį remia eksprezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).

Šios varžybos gali net nulemti, kuriai partijai atiteks JAV Senato kontrolė. Nuo to priklausys, kaip lengvai prezidentui Joe Bidenui (Džo Baidenui) seksis įgyvendinti savo darbotvarkę.

Taip pat vyksta įnirtinga kova dėl Džordžijos gubernatoriaus posto. Dėl šių pareigų respublikonas Brianas Kempas (Brajenas Kempas) varžosi su įtakinga demokratų atstove Stacey Abrams (Steisi Abrams).

B. Obama ne tik kritikavo Respublikonų partiją dėl rinkimų sąžiningumo ir D. Trumpo melagingų teiginių, kad 2020 metų prezidento rinkimai buvo suklastoti, bet ir kalbėjo apie teisę į abortą. Jai iškilo grėsmė po to, kai Aukščiausiasis Teismas panaikino 1973 metais priimtą ir teisę į abortą visoje šalyje įtvirtinusią nutartį byloje „Roe v Wade“ (Rou prieš Veidą).

„Moterys visur turėtų turėti galimybę kontroliuoti, kas vyksta su jų kūnais“, – sakė jis.

„Neturėtų būti prieštaringai vertinamas teiginys, kad asmeniškiausius sveikatos priežiūros sprendimus turėtų priimti moteris ir jos gydytojas. O ne būrys politikų, daugiausia – vyrų“, – kalbėjo B. Obama.

Amerikiečiai jau pradėjo balsuoti rinkimuose, per kuriuos paaiškės, kas kontroliuos abejus Kongreso rūmus, taip pat –  kam atiteks dešimčių valstijų gubernatorių postai.

Lapkričio 8 dienos rinkimuose taip pat bus sprendžiama dėl šimtų kitų postų apygardose ir valstijose.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. „… asmeniškiausius sveikatos priežiūros sprendimus turėtų priimti moteris ir jos gydytojas. O ne būrys politikų, daugiausia – vyrų“

    • O ar šiame procese neturėtų dalyvauti ir pradėto kūdikio tėvas? Atrodytų, kad pradėtoji gyvybė yra vien moters „nuosavybė”, net jei nesupranta Dievo vaidmens. Kai mokslininkai sukurs gyvybę, tai galės ją ir tobulinti, o ne žudyti Dievo kūrinius, pašauktus gyventi.

      • nuo tėvo labiausiai ir priklauso vienoks ar kitoks būsimos mamos sprendimas. Bet ne nuo būrio svetimų žmonių, postrigaujančių apie kitų žmonių moralę…

  2. Amerikiečiai demokratai žudo vaikus, moteris, vyrus, tautas ir visą civilizaciją. Dar blogiau, pasmerkia moteris gyventi niūriame pomirtiniame pasaulyje. JAV demokratai (kaip ir lietuviai demokratai) yra klastingi bedieviai.

  3. Aborto pasekmės JAV itin ryškios – didelis nevaisingumo procentas, didelis įsivaikinimas , ypač iš Kinijos, P.Korėjos ar kt. Azijos šalių, taip pat ir Afrikos. Iš Rusijos mažiau, nes neretai vaikai, kurie įsivaikinami iš vaikų namų , būna iš asocialių, alkoholikų šeimų. Tokie vaikai, atsidūrę JAV,augdami, neretai tapdavo nevaldomais, pridarydavo eibių juos įvaikinusiems ir, deja, daugelis, tuos vaikus sugražindavo atgal į Rusiją.
    Abortas yra pelnas juos atliekantiems. JAV mažiausiai kalbama apie moterų apsisaugojimą, apsaugojimą, apie aborto galimą žalą moters kūnui. Apie vyro-partnerio atsakomybę apsaugoti moterį nuo nelaukiamo kūdikio. Kas kita yra išprievartavimų pasekmių, ligos atveju, vaisiaus pašalinimas. Tai reglamentuoja įstatymai.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte