Bus išplėstas tyrimas dėl „Ignitis“ akcijų turėjusio finansų viceministro

ŠaltinisBNS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) išplėtė atliekamą tyrimą dėl finansų viceministro Gedimino Norkūno elgesio.

Papildomai bus nagrinėjami duomenys, kai „Ignitis grupės“ akcijų įsigijęs  viceministras galbūt vizavo Finansų ministerijos didžiąja dalimi valdomos „Ignitis grupės“ akcininkų susirinkimų biuletenius, priėmė sprendimus kandidatų į bendrovės stebėtojų tarybą atrankos komisijoje.

Prieš mėnesį pradėjusi tyrimą, VTEK aiškinasi, ar G. Norkūnas nepateko į interesų konfliktą, kai galbūt dalyvavo ministerijos rašto dėl valstybės siekiamų tikslų ir lūkesčių, susijusių su „Ignitis grupės“ veikla, rengimo procedūrose. Taip pat aiškinamasi, ar jis dalyvavo rengiant ministerijos pasiūlymus dėl bendrovės pelningumo rodiklių patikslinimo.

Taip pat aiškinamasi, ar jis dalyvavo rengiant ministerijos pasiūlymus dėl bendrovės pelningumo rodiklių patikslinimo

Taip pat VTEK aiškinasi dėl tinkamo G. Norkūno privačių interesų deklaravimo. Valdydamas dalį šios bendrovės akcijų, G. Norkūnas 2021-2022 metais kuravo jos veiklą, tačiau savo privačių interesų deklaracijose G. Norkūnas buvo nurodęs, kad jo ryšys su šia bendrove nutrūko dar 2020 metų gruodį. 

LRT skelbė, kad tiesiogiai už „Ignitis grupės“ veiklą atsakingas finansų viceministras yra jos akcininkas ir gauna dividendus, tačiau tai jo interesų deklaracijoje neatsispindėjo – jis deklaravo tik akcijų pirkimo faktą 2020 metų spalį, kai ministerijoje dar nedirbo.

Pasak LRT, „Ignitis grupės“ akcijų turi ir su energetikos ministru susijusi įmonė bendrovė „Norteo“, kurią kontroliuojančios bendrovės „Catus“ 40 proc. akcijų turi Dainius Kreivys, tačiau jis nebuvo šio ryšio deklaravęs. Ministro elgesio VTEK nusprendė netirti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Tik etika?.. Nors ir jos nebelieka, kai ne visų įkliuvusių į nepatogią padėtį etika tikrinama…

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte