Briuselis grasina Lenkijai baudomis dėl ES teismo sprendimo nevykdymo

ŠaltinisBNS

Europos Komisija antradienį įspėjo Lenkiją, kad reikalaus baudų, jei šalis nevykdys Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teismo sprendimo dėl lenkų teismų sistemos reformų.

„Lenkija iki rugpjūčio 16 dienos turi informuoti mus apie šiuo tikslu numatomas priemones, kaip paprašė Teismas. Jei to nebus, Komisija paprašys Europos Teisingumo Teismo (ETT) skirti Lenkijai baudą“, – sakė Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoja Vera Jourova.

Varšuva ir Briuselis jau kelerius metus nesutaria dėl dešiniojo sparno partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vadovaujamos lenkų vyriausybės stumiamų reformų.

Lenkijos teisingumo viceministras Sebastianas Kaleta antradienį sakė: „Komisija veikia nesąžiningai, pažeisdama sutarties standartus ir ignoruodama Lenkijos konstitucinę tvarką.“

„Komisija veikia nesąžiningai, pažeisdama sutarties standartus ir ignoruodama Lenkijos konstitucinę tvarką.“

„Tolesni kvietimai derėtis prilygsta šių veiksmų įteisinimui“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pridūrė jis.

Pagal pernai vasarį įsigaliojusį Lenkijos įstatymą dėl teismų reformos teisėjai negali perduoti teisinių klausimų ETT. Buvo įsteigta „drausminimo kolegija“ Lenkijos Aukščiausiojo Teismo teisėjams prižiūrėti, turinti galią panaikinti jų neliečiamybę, kad juos būtų galima persekioti baudžiamąja tvarka, ar sumažinti jų atlyginimus.

ETT praėjusią savaitę nurodė Lenkijai nutraukti bet kokią „drausminimo kolegijos“ veiklą ir deklaravo, kad svarbi Lenkijos teismų sistemos reformų dalis prieštarauja ES teisei.

Lenkijos vyriausybė sako, kad nori kovoti su korupcija ir pertvarkyti teismų sistemą, vis dar persekiojamą Lenkijos komunistinių laikų palikimo, bet EK teigia, kad reformos pakerta teisinės valstybės principą, ir siekia priversti Lenkiją – kaip ir jos sąjungininkę Vengriją – vėl laikytis Europos demokratijos normų.

Lenkijos Konstitucinis Tribunolas praėjusį trečiadienį nepaisydamas Briuselio paskelbė savo sprendimą, kad ES teismo laikinosios priemonės prieš lenkų teismines reformas prieštarauja šalies konstitucijai.

Vyriausybės kritikai sakė, kad šis sprendimas reiškia pasitraukimą iš ES teisinės santvarkos ir praminė jį savotišku „Polexitu“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Palaikau Lenkiją ir Vengriją, nėra ko žemintis ir būti žeminamiems. Kiekviena suvereni valstybė turi vadovautis savo šalie įstatymais.

  2. Ši ES sąjunga anksčiau ar vėliau subyrės, manau Lietuva bus pirmose gretose po Lenkijos palikdama šią ES sąjungą.

  3. Laikas tokioms šalims kaip mūsų,: Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Vengrija ir kitos buvusios postkomunistinės šalys, išstoti vieningai iš ES ir sudaryti savo sąjungą. Ne vergavimui kokiai nors Vokietijai ar dar galai žino kam, o gynybai nuo globalistų.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis