Bolivijoje suimtas karmelitų kunigas ir kiti asmenys, kaltinami seksualiniu išnaudojimu

ŠaltinisCNA

Bolivijoje suimtas karmelitų kunigas ir kiti asmenys, kaltinami seksualiniu išnaudojimu, praneša CNA.

Nauji įtarimai

Šalyje pasipylus įtarimams dėl jėzuitų kunigų seksualinio išnaudojimo, neseniai valdžios institucijos suėmė karmelitų kunigą, taip pat paaiškėjo kaltinimai kitam karmelitui ir pranciškonui.

Pareiškime Bolivijos laikraščiui „Página Siete” buvęs karmelitų ordino klierikas 2014 m. pranešė, kad jį seksualiai išnaudojo tėvas Miltonas Murillo (Miltonas Murijo), kai kunigas buvo formacijos namų „La Pase” administratorius.

Pasak skundo pateikėjo, M. Murillo esą spaudė seminaristus, kad šie leistų jam atlikti medicininę apžiūrą, kurios metu prie jų buvo nederamai prisiliesta. Atsisakiusiems, pasak skundo pateikėjo, grėsdavo represijos arba pašalinimas iš bendruomenės.

Buvęs klierikas sakė, kad grupė klierikų bandė informuoti tuometinį karmelitų vyresnįjį tėvą Garviną Grechą (Garviną Grečą) apie tai, kas vyksta, tačiau nesulaukė jokių rezultatų.

„Página Siete” pažymima, kad jam taip pat buvo pranešta apie įtariamą vieno klieriko prievartą. Jo paties sekretorė apkaltino jį turint kitą vyrą kaip partnerį, rašo CNA.

Bažnytinės valdžios abejingumas

Kadangi bažnytinė valdžia nesureagavo, ji nusprendė viešai demaskuoti klieriką. Padrąsinti to, į ją kreipėsi buvę seminaristai, kad papasakotų apie Murillo išnaudojimą. Apskaičiuota, kad jis seksualiai išnaudojo apie 30 žmonių.

Galimos aukos teigia, kad parašė laišką Jorge Saldíasui, kuris 2014 m. buvo paskirtas La Paso pagalbiniu vyskupu, tačiau kai bandė jį įteikti, buvo atstumti. Vienas iš jų apkaltino prelatą bandymu juos papirkti: „Jis liepė mums nekelti triukšmo, todėl pasiūlė mums 50 000 bolivianų (daugiau nei 7 000 eurų), kad apie viską tylėtume”, – sakė jis „Página Siete”.

Vienos iš prievartos aukų giminaitis pateikė skundą valdžios institucijoms, ir gegužės 17 d. Murillo buvo įkalintas. Bolivijos daugiatautės valstybės vyriausybės ministras per tviterį pranešė, kad karmelitas kaltinamas seksualinio išnaudojimo sunkinančiomis aplinkybėmis nusikaltimu.

„Nebus jokio nebaudžiamumo, juo labiau tokio pobūdžio bylose”, – pabrėžė ministras.

Tuo metu, kai buvo suimtas, Murillo dirbo Šv. Roko parapijos klebonu Tarijos mieste Bolivijoje.

Pranešama, kad prieš tai kunigas buvo perkeltas į Romą, tačiau vėliau jam buvo leista grįžti į Boliviją į Grecho vadovaujamą parapiją.

Naujienų portalo „Los Tiempos” duomenimis, Grechas išvyko iš Bolivijos į Argentiną tą pačią dieną, kai buvo suimtas Murillo. Tai gegužės 19 d. patvirtino Tarijos policijos departamento vadas Edsonas Claure. Gegužės 19 d. kunigas turėjo pasirodyti prokuratūroje.

Pranciškonas kaltinamas piktnaudžiavimu

Bolivijos Jėzaus Draugijos feisbuko puslapyje Marina Córdova Alvéstegui (Marina Kordova Alvestekvi) viešai pareiškė, kad prieš 26 metus ją nederamai lietė lenkas pranciškonas Eusebio Konkolewskis (Euzebijus Konkolevskis).

Pasak M. Córdovos, incidentas įvyko per „darbo kelionę” paskutiniaisiais merginos vidurinės mokyklos metais. Ji tylėjo, bijodama būti išmesta iš mokyklos, „nepaisant to, kad turėjau puikius pažymius ir buvau pavyzdinga mokinė” Šventojo Ignaco mokykloje.

Ji taip pat sakė mananti, kad jos skundas greičiausiai nebus išgirstas, o valdžios institucijos manys, jog ji tik bando diskredituoti įstaigą.

Pagal Bažnyčios nuostatas asmenys, turintys pagrįstos informacijos ar patys patyrę seksualinę prievartą nuo Bažnyčios struktūrose tarnaujančių žmonių būdami nepilnamečiai ar pažeidžiami asmenys, yra kviečiami kreiptis į vyskupijose paskirtus tyrėjus bei teisėsaugos institucijas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte