Berlyno kino festivalyje Pažaislis pripažintas geriausia 2020-ųjų Europos kino lokacija

ŠaltinisBNS

Berlyno kino festivalyje Pažaislis pripažintas geriausia 2020-ųjų Europos kino lokacija, pranešė Kauno miesto savivaldybė.

Apie apdovanojimą buvo pranešta antradienio vakarą vykusioje nuotolinėje Berlyno kino festivalio ceremonijoje, nurodoma pranešime.

„Location Award“ nominacijoje dėl šio titulo varžėsi kelios dešimtys pretendentų: 2020 metais apdovanojimams pasiūlytas rekordinis 28 Europos filmavimo vietų bei regionų skaičius.

Kauno filmų biuras komisijai pristatė Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, kuriame 2018 metais buvo filmuojamas HBO ir „Sky“ keturių dalių TV mini serialas „Jekaterina Didžioji“ (angl. Catherine The Great). Šiame seriale pagrindinį vaidmenį atliko „Oskaro“ laureatė Helen Mirren.

„Džiaugiamės laimėję šį apdovanojimą. Neabejojame, kad „Location Award“ padės labiau atskleisti Kauno regiono unikalumą ir padaryti jį dar labiau matomu tarptautiniu mastu ne tik kino gamybos, bet ir kino turizmo srityse“, – sako Kauno filmų biuro vadovas Aurelijus Silkinis.

Komisija iš visų pretendentų atrinko penkias geriausias kino lokacijas, kurios pateko į finalinį etapą. Čia savo nuomonę pareikšti ir balsuoti už įsimintiniausią vietą galėjo ir visuomenė. Pasak Kauno savivaldybės pranešimo, finale Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis pelnė daugiausia kino entuziastų simpatijų.

„Pažaislio vienuolynas – išties nuostabi lokacija. Kiekvienas režisierius, pamatęs ją, įsimylėdavo. Per daugiau nei dešimtmetį šioje išskirtinėje aplinkoje sėkmingai nufilmavome keletą filmų. Tiesiog negali atsispirti, vis norisi čia grįžti ir nufilmuoti kiekvieną kampelį“, – teigia filmo „Jekaterina Didžioji“ koprodiuserė Lineta Mišeikytė.

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis – vienas ryškiausių brandžiojo baroko architektūros šedevrų Šiaurės Rytų Europoje. Vienuolyno ansamblį atokiame miške, Kauno marių pusiasalyje, XVII a. vienuoliams kamalduliams pastatė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kancleris Kristupas Žygimantas Pacas.

Ansamblis suprojektuotas italų architekto Giovanni Battista Frediani, išpuoštas Lombardijos skulptūros meistrų lipdiniais ir florentiečio tapytojo Michele Arcangelo Palloni freskomis.

EUFCN „Location Award“ apdovanojimai buvo įsteigti 2017 metais. Jų nugalėtojais yra tapę Giorlico miestas Vokietijoje (2017), Korfu sala, kuri yra viena didžiausių Jonijos salyno salų, priklausančių Graikijai (2018), bei Kanarų salyne esanti El Hiero sala (2019).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte