Benedikto XVI mirtis – didžiulis nuostolis Bažnyčiai ir tikintiesiems, sako Prezidentas

ŠaltinisBNS

Popiežiaus emerito Benedikto XVI mirtis yra didžiulis nuostolis Bažnyčiai ir visiems tikintiesiems, sako prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį Apaštalinėje nunciatūroje Vilniuje pareiškęs pagarbą velioniui bei pasirašęs užuojautų knygoje.

„Reiškiame užuojautą dėl Benedikto XVI mirties – tai buvo didis mąstytojas, bet ir būdamas didis mąstytojas tai kartu buvo ir kuklus, paprastas žmogus, artimas žmonėms, artimas savo studentams, puoselėjęs tradicines vertybes, kurios buvo susiklosčiusios per šimtmečius, tobulinęs Bažnyčios mokymą, stengęsis pritaikyti jį dabartinėms aktualijoms, bet kartu išlaikydamas labai tvirtus principus“, – žurnalistams sakė prezidentas.

„Manau, kad tai yra didžiulis nuostolis pačiai Bažnyčiai, katalikų tikėjimui ir, žinoma, kiekvienam iš mūsų, kiekvienam pasaulio gyventojui. Mes pasigesime Benedikto XVI paprastumo, kuklumo“, – pridūrė jis.

Svarbiausia man dabar priimti tą sprendimą, kuris kyla iš širdies – norisi būti tą sunkią minutę su Bažnyčia, su jos hierarchais, su visais žmonėmis, kurie, neabejoju, tikrai nuoširdžiai išgyvena dėl šios netekties“

Prezidentas ketvirtadienį planuoja vykti į popiežiaus emerito laidotuves Vatikane.

Jis antradienį sakė kol kas nežinantis, ar vizito metu susitiks su popiežiumi Pranciškumi.

„Svarbiausia man dabar priimti tą sprendimą, kuris kyla iš širdies – norisi būti tą sunkią minutę su Bažnyčia, su jos hierarchais, su visais žmonėmis, kurie, neabejoju, tikrai nuoširdžiai išgyvena dėl šios netekties“, – sakė šalies vadovas.

Buvęs popiežius Benediktas XVI mirė šeštadienį, būdamas 95 metų. Katalikų Bažnyčiai jis vadovavo aštuonerius metus, nuo 2005 metų balandžio iki 2013 metų kovo.

Velionio palaikai bus palaidoti kape po Šv. Petro bazilika.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Ką tie biurokratai peza. Jie nei apie gyvenimą, nei apie mirtį nieko nesusigaudo. Popiežius ilgai gyveno, daug nuveikė. Dabar laimingai numirė ir iškeliavo pas Tėvą, apie kurį visą gyvenimą mąstė, apie kurį kalbėjo, rašė, kurį liudijo. Kurio kunigų ir vyskupu buvo. Tikintieji džiaugiasi, o ne paisyto apie netektį. Mes nieko neradome: šventas žmogus niekur nedingo: iš keliaujančios bažnyčios persikėlė į džiūgaujančia. Tie netikeliai iš prezidentūros apie tai nenutuokia ir šneka pasaulio, o ne tikėjimo kalba

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte