Alžyras apkaltino Maroką šnipinėjimu ir nutraukia diplomatinius ryšius

ŠaltinisBNS

Maroko užsienio reikalų ministerija trečiadienį pareiškė, kad karalystė „apgailestauja“ dėl „visiškai nepagrįsto“ kaimyninio Alžyro sprendimo nutraukti dvišalius diplomatinius santykius.

Alžyras apie šį žingsnį formaliai paskelbė antradienį, pareiškęs, kad tokį sprendimą nulėmė Rabato „priešiški veiksmai“.

Marokiečių Užsienio reikalų ministerijos naktį į trečiadienį išplatintame pareiškime pabrėžiama, kad tokiam scenarijui „buvo ruoštasi… atsižvelgiant į pastarosiomis savaitėmis stebimą eskalavimo logiką“.

„Marokas kategoriškai atmeta klaidingas, net absurdiškas dingstis, kuriomis ji grindžiama“, – priduriama pareiškime.

Tokia žinia nuskambėjo kulminaciją pasiekus įtampai tarp abiejų kaimyninių Šiaurės Afrikos valstybių, įsitraukusių į ne vieną dešimtmetį trunkančią konfrontaciją.

Anot valstybinės naujienų agentūros APS, Alžyro užsienio reikalų ministras itin griežtai pasmerkė Maroko vykdomą „masinį ir sistemingą šnipinėjimą“

Anot valstybinės naujienų agentūros APS, Alžyro užsienio reikalų ministras itin griežtai pasmerkė Maroko vykdomą „masinį ir sistemingą šnipinėjimą“ – aliuzija į įtarimus, kad karalystės saugumo tarnybos prieš alžyriečių pareigūnus ir piliečius naudojo izraeliečių sukurtą šnipinėjimo programą „Pegasus“. Rabatas kategoriškai neigia tokius teiginius.

Pareiškime taip pat kritikuojami liepos viduryje cituoti marokiečių ambasadoriaus prie JT komentarai, taip pat Izraelio užsienio reikalų ministro pareiškimai per jo istorinį vizitą Maroke, surengtą abiem šalims besistengiant normalizuoti santykius.

Marokas ir Izraelis yra Vakarų valstybių sąjungininkai, todėl paaštrėjusi įtampa gali apsunkinti diplomatiją regione. Tiek Marokas, tiek Alžyras atlieka svarbų vaidmenį kovojant su ekstremizmu netoliese esančiame Sachelio regione.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis