REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Dr. Rimantas Jonas Dagys. Dūsausime ar naudosimės įstatymo suteikta galimybe stiprinti šeimą?

Šeimų sąjūdis atkreipė „Laikmečio“ skaitytojų dėmesį į pavojingą, didžiuliais pinigais paremtą „gyvenimo įgūdžių“ programą. Ji remiasi LGBT ideologijos idėjomis. Tai programai šiais mokslo metais prireiks 7,2 mln. Eur, 2024 metais – 28,8 mln. Eur, 2025 metais – 43,2 mln. Eur… Ir tai trūkstant pinigų mokytojų atlyginimams! Programa ruošiama klastingai prisidengus ir sąmoningai painiojant „Lytiškumo ugdymo” programas su nelabai gerą opiniją turinčiomis „Lytinio švietimo” programomis. Priminsiu, kad lytiškumo ugdymo programos buvo kurtos kaip pasiruošimo šeimai programos, o “Lytinio švietimo” – kaip iš esmės lytinių santykių propagavimo programos.

„Laisvai“ pasirenkama, milijonais paremta, LGBT aktyvistų brukama programa akivaizdžiai prieštarauja dabar galiojančiam „Šeimos stiprinimo“ įstatymui. Jo nelabai nori prisiminti dabar valdžioje esantys, o ir įstatymas Lietuvos žmonėms nėra aktyviai propaguojamas.

Tikrai susirūpinimą kelia tai, kad iki šiol Lietuvoje šis įstatymas nėra tinkamai įgyvendinamas. Jis įpareigoja savivaldybių įstaigas ir institucijas inicijuoti ir įgyvendinti įstatyme numatytas priemones Šeimoms stiprinti. Tai yra ypač svarbu, nes gimstamumas Lietuvoje, ir taip nebuvęs pakankamas, dar labiau mažėja. Demografinė ir socialinė padėtis valstybėje reikalauja imtis neatidėliotinų priemonių šeimos stiprinimo srityje.

 Lietuvos Šeimos stiprinimo įstatymas suteikia nemažai priemonių ir galimybių savivaldybėms aktyviai vykdyti šeimos stiprinimo politiką Lietuvoje.

Deja, įstatymas lėtai įgyvendinamas, labiausiai dėl to, kad jį įgyvendinti reikalaujame labai vangiai. Jo įgyvendinimui turėtume skirti milijonus, nes jie būtų skirti tam, ko tikisi gauti iš mokyklos absoliuti dauguma mūsų šeimų.

Šeimos stiprinimo įstatymo įtvirtino nuostatas ir principus, kurie turi būti išplėtoti visų valdžios institucijų. Šis įstatymas šalia daugelio šeimą stiprinančių nuostatų teigia jog:

  • „Šeimos pagrindas yra laisvas vyro ir moters apsisprendimas prisiimti šeimai būdingas moralinio ir teisinio pobūdžio pareigas, taip pat giminystės ryšys tarp artimųjų giminaičių, o šeimos narius siejančios teisės ir pareigos yra prigimtinės“
  • „Vaikas visapusiškai ir harmoningai vystytis gali tik augdamas šeimoje, jausdamas laimę, meilę ir supratimą“;
  • „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o vyro ir moters papildomumas yra šeimos, kaip pirminės ir prigimtinės bendruomenės bei palankiausios vaiko augimo, vystymosi ir ugdymo aplinkos, kūrimo pagrindas“;
  • „Motinystė, tėvystė ir vaikystė turi būti visokeriopos apsaugotos“.

Taigi turime instrumentą, kuriuo pagrindu galime įstatymiškai reikalauti to ko reikia mūsų šeimoms, o ne LGBT ideologams. Krikščionių sąjunga paragino naujai išrinktas savivaldybių Tarybas ir Merus konkrečiomis programomis paremti šio įstatymo įgyvendinimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte