REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Žymiojo psichologo Jordano Petersono žmona Tammy nusprendė pereiti į katalikybę

ŠaltinisCHURCH POP

Tammy Peterson, “Tammy Peterson Podcast” tinklalaidės vedėja ir Kanados klinikinio psichologo bei rašytojo Jordano Petersono (neseniai skaičiusio paskaitą Vilniuje) žmona, paskelbė, kad įstojo į Suaugusiųjų krikščioniškojo įvesdinimo programą, kurią Bažnyčia naudoja suaugusiesiems norintiems tapti katalikais, parengti.

Pasak “The Catholic Register”, Peterson užaugo protestantų šeimoje, bet kai tėvai nustojo lankyti bažnyčią, ji liko be jokios religinės krypties. 

Peterson pasakojo, kad 2015 m. patyrė sveikatos problemų dėl vėžio baimės ir skausmingo artrito. Jos vyrui Jordanui, interneto komentatoriui, įgijus didžiulį populiarumą, jai sunkiai sekėsi atlikti kasdienes užduotis, pavyzdžiui, vaikščioti laiptais aukštyn ir žemyn.

Pirmoji jos biopsija parodė inkstų ląstelių karcinomą, o antroji – atskleidė kur kas liūdnesnes naujienas.

“Jis [gydytojas] pasakė: ,Atsiprašau, bet mes atlikome dar vieną biopsiją ir jūsų liga yra daug agresyvesnė, nei galvojome. Manome, kad jums liko gyventi 10 mėnesių’. Mes su vyru buvome šokiruoti”, – pasakojo ji iš Kanados leidiniui “The Catholic Register”.

Po dviejų operacijų, kurių metu augliai buvo sėkmingai pašalinti, Peterson vėl atsidūrė ligoninėje. Ji negalėjo valgyti, neteko daugiau nei 36 kg, pradėjo slinkti plaukai.

Limfos nutekėjimas atrodė neišgydomas. Tačiau jos draugė Queenie Yu, neseniai atsivertusi į katalikybę, aplankė Tammy išgirdusi žinią apie jos ligą.

Yu atnešė Peterson Šventojo Tėvo palaimintą rožinį, lankstinuką, kaip melstis rožinį, ir Dievo Motinos su Kūdikėliu Jėzumi atvaizdą. 

“Jordanas ir Tammy buvo kartu ligoninėje ir abu manė, kad paveikslėlis gražus. Pamačiusi rožinį, ji pasakė: ,O tai rožinis’. Aš pasakiau: ,Pasirodo žinai, kas tai yra’. Ji atsakė: ,Taip, bet nemoku juo naudotis’, – pasakojo Yu leidiniui “The Catholic Register”. 

Peterson pasakojo, kad per kitas penkias savaites, kol ji gulėjo ligoninėje, jie kiekvieną rytą kartu meldėsi rožinį ir dalijosi mintimis apie tikėjimą ir šeimą. 

Dabar, praėjus metams, Peterson viešai prabilo apie savo tikėjimą ir sveikatos baimes.

“Per savo ligą atradau Dievą, o kas gali būti geriau už savo Kūrėjo pažinimą?”

Peterson pasakojo, kad ji meldėsi kentėdama fizinį skausmą.

“Pabusdavau naktį ir melsdavausi Viešpaties malda, kol vėl užmigdavau. Neleisdavau sau nerimauti”, – sakė ji. “Beveik visą naktį melsdavausi, nebent miegodavau”.

Prieš išvykstant į Pensilvanijos ligoninę atlikti papildomų tyrimų, Petersonų draugas tėvas Ericas Nicolai suteikė jai palaiminimą ir sukalbėjo noveną į šventąjį Josemariją Escrivą, Opus Dei įkūrėją.

Peterson nuostabai, tą dieną, kai jai turėjo būti atlikta dar viena operacija, ir penktąją novenos į šventąjį Josemariją Eskrivą dieną gydytojai pranešė jaudinančią naujieną – jos sveikatos problema išsisprendė ir operacijos jai nebereikia.

Tammy vyras Jordanas giria žmoną už tiesos siekį ir teigia, kad džiaugiasi jos sprendimu tapti Katalikų Bažnyčios nare, nes “ji stengiasi siekti tikslo”.

“Tai yra tęsinys to, kas jai nutiko pastaraisiais metais, to įžado, kurį ji davė, kai pirmą kartą nusprendė, kad susituoksime”, – sakė Petersonas laikraščiui “The Catholic Register”. “Labai svarbu įsipareigoti laikytis tiesos”.

Per savo išbandymus ir kovas dėl sveikatos Tammy Peterson įgijo galingą tikėjimo Viešpačiu liudijimą. Per Velykas ji planuoja visiškai susivienyti su Katalikų Bažnyčia.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte