Žiniasklaida: tarp „Kaunas pride“ organizatorių – kairiųjų profsąjunga bei radikali aktyvistė

„Kaunas pride“ eitynių išvakarėse TV3 paskelbė išsamų reportažą apie šį renginį. Jame žurnalistai ne tik kalbino politologus, ekspertus, eitynių entuziastus, pateikė partijų atstovų ir kitų pašnekovų, palaikančių vieną ar kitą pusę poziciją, bet ir atskleidė, kokios organizacijos bei pavieniai asmenys susiję su „Kaunas pride“.

Paaiškėjo, kad eitynes organizavo ne vien tik homoseksualų teisių gynėjai. Tarp „Kaunas pride“ organizatorių buvo ir radikalius kairiuosius vienijančios grupės, kurios jau anksčiau rengė ne vieną protestą šalyje. Pasak TV3, teisme su savivaldybe kaip renginio organizatorius bylinėjosi „Gegužės 1-osios profesinė sąjunga“. Ši profsąjunga prisistato kaip kairiųjų pažiūrų, skelbia netikinti, kad darbuotojų ir darbdavių interesai gali sutapti. Žurnalistai išsiaiškino, kad ši profsąjunga dalyvauja, organizuoja ar palaiko pačius įvairiausius protestus. Profsąjunga išsirutuliojo iš kairiojo judėjimo „Gyvenimas per brangus“, 2016 m. organizavusio protestus ir palapinių miestelį prie Vyriausybės. Šių protestų metu netrūko ir kontroversiškų scenų – protestuotojų porelė apsinuoginę prie Vyriausybės durų surengė „meninę akciją“, nepakluso policijai.

Viena iš judėjimo lyderių, taip pat ir eitynių „Kaunas pride“ organizatorių, pasak TV3 šaltinių – dar spalvingesnė asmenybė. Žurnalistų įvardinta moteris ne tik neslepia radikalių kairiųjų pažiūrų, bet ir išgarsėjo ekstremistiniais pareiškimais. Ji 2015-aisiais Kaune buvo iškabinusi plakatus „Sudegink Ruklą, deportuok Vyriausybę, imigrantai welcome“ ir buvo teisiama – dėl diskriminacijos ir kurstymo susidoroti.

Ne ką mažiau „įdomūs“ ir jos socialinių paskyrų įrašai. „Jos profilyje galima matyti ne tik kairiųjų pažiūrų įrašų, bet ir radikalios kairės grupuotės „Antifa“ ženklų. Šiam judėjimui save priskiria anarchizmą, antikapitalizmą garbinantys žmonės visame pasaulyje, nevengiantys protestų metu kelti ir riaušių“, – skelbė TV3.

Žurnalistų teigimu, „Antifa“ veikia ir Lietuvoje. Jų puslapyje galima rasti teiginių, savaip interpretuojančių Lietuvos istoriją, menkinančių iškilių mūsų tautos asmenybių vardą.

Reaguodamas į TV3 paskelbtą informaciją, krikščioniškas naujienų portalas Laikmetis taip pat pasidomėjo, kas ta „Antifa“, kurios veikla taip žavisi skandalingoji aktyvistė.

Pasirodo, TV3 žurnalistų tyrime paminėta „Antifa“ grupuotė savo „žygdarbiais“ išties pagarsėjo tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Ko gero plačiausiai „Antifa“ pavadinimas mūsų šalyje nuskambėjo kuomet keli jaunuoliai Kaune, vidury dienos ir matant daugybei žmonių užpuolė Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Etnologijos ir folkloristikos katedros doktorantą. Užpuolikai, pasak leidinio „Kauno diena“, auką talžė metaliniu strypu, spardė.

Sumuštas doktorantas tuomet teigė, kad jį užpuolė su „Antifa“ save siejantys jaunuoliai, o užpuolimo priežastimi buvo doktoranto pažiūros. Sumuštas jaunasis mokslininkas teigė esąs patriotinių pažiūrų, tačiau ne radikalas, o užpuolikai jį turbūt palaikė „skinhedu“ – kraštutiniu dešiniuoju („neonaciu“). Šis išpuolis sulaukė didelio atgarsio visuomenėje, nes stipriai sumuštas doktorantas nusprendė netylėti ir viešai apie šį įvykį pasakojo šalies žiniasklaidai. Jo užpuolikai buvo surasti ir sulaukė nuobaudų.

Ne mažiau skandalinga „Antifa“ veikla Vakaruose. Apie jų išpuolius, susirėmimus su policija ar ideologiniais priešininkais informacijos išties netrūksta, todėl paminėsime tik naujausius „žygdarbius“. JAV žiniasklaida, pavyzdžiui „Fox News“, skelbia, kad „Antifa“ aktyvistai praėjusį mėnesį užpuolė krikščionišką renginį. Į šį renginį pasiklausyti dvasininko ir pasimelsti atvyko ir šeimos su vaikais. Nuo „Antifa“ nukentėjo tiek krikščioniško renginio dalyviai, tiek ir pats pamokslininkas.

Juodai apsirengę ir skydus bei purškiamas dujas turėję „Antifa“ aktyvistai ne tik puldinėjo žmones, bet ir niokojo renginio įrangą. Vėliau susirėmimai kilo tarp „Antifa“ ir kraštutinių dešiniųjų grupuotės, kurie peraugo į riaušes miesto gatvėse.

TV3 parengtą žurnalistinį tyrimą galima išvysti čia

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis