Vytautas Sinica. Seksizmas A. Bilotaitės retorikoje?

Nėra būdo objektyviai išmatuoti ir palyginti politinių įvykių skandalingumą. Ir visgi drįsčiau sakyti, kad naujausi atsistatydinusio generolo Ričardo Pociaus vieši pareiškimai dėl situacijos Vidaus reikalų ministerijoje yra didžiausias šios kadencijos politinis skandalas.

Ministerija ir generolas teigia visiškai priešingus dalykus ir be pilnos informacijos neįmanoma iš šalies pamatuoti, kas teisus. Tačiau jeigu R. Pocius sako tiesą dėl riaušių prie Seimo nakties, sunku įsivaizduoti, kaip valdantieji galėtų užsimerkti ir apsimesti, kad ir čia nieko neįvyko.

Specialiai nieko nekomentavau, kol nebuvo viešos ministerijos reakcijos į kaltinimus. Nors kol kas visuomenė turi tik žodį prieš žodį be jokių įrodymų, viena detalė Vidaus reikalų ministerijos spaudos konferencijoje pasirodė labai įdomi ir gluminanti.

kai buvo paklaustas, ar iš tiesų einant pas ministrę Pocių versdavo parodyti, ar neturi jokių garso įrašymo priemonių po marškiniais, viceministras nieko nepaneigė, apskritai neatsakė

Viceministras Dmitrijevas noriai ir išsamiai komentavo Pociaus atleidimo aplinkybes, jo praleistų posėdžių priežastis ir pretekstus. Tačiau kai buvo paklaustas, ar iš tiesų einant pas ministrę Pocių versdavo parodyti, ar neturi jokių garso įrašymo priemonių po marškiniais, viceministras nieko nepaneigė, apskritai neatsakė, o tik mykė apie besiskiriančias interpretacijas ir nenorą jų komentuoti. Bent kiek žinantiems, kaip teisiškai raštingų žmonių vengiama pripažinti įvykusį faktą, bet ir nesumeluoti jo nebuvus, šis momentas turėjo kelti klausimus.

Na ir visų svarbiausia! Praėjusios savaitės tauškalų apie seksizmą Lietuvoje kontekste taip pat tampa ypatingai svarbu sužinoti, ar ministrė klausė generolo, ar jis vyras, ar ne vyras, kad neatsistatydina. Generolas teigia, kad klausė. Jeigu klausė, labai svarbu, kaip tai vertina Laisvės partija ir visi, besipiktinę Nausėdos žodžiais. Juk – jeigu tiesa – tai būtų tiesioginis apeliavimas, kad vyrui dera garbingai pasitraukti, o va moteris ar kuri kita lytis galėtų ir neatsistatydinti. Na, kaip įprasta šioje Vyriausybėje.

Vytautas Sinica yra partijos „Nacionalinis susivienijimas” kandidatas į Vilniaus mero postą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Kai tokia pradžia, kuo kas tikras, kad ministrė nesumanys patikrinti visų seime ir vyriausybėje dirbančių vyrų ir moterų – „vyras tai ar ne vyras”? Gal tai tik pažangus skaidrumas?

  2. Tu daug protingesnis, kai nesiveli į bereikalingas kritikas.
    Įsigilink giliau, kas labiau gina Lietuvos interesus ar taip kritikuojama moteriškė ar pijokas maršistas
    generolas

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte