„Vyrui iš Prancūzijos“ iš moters per socialinius tinklus pavyko išvilioti net 191,3 tūkst. eurų

ŠaltinisBNS

Sukčius iš Vilniaus apskrities gyventojos išviliojo 191,3 tūkst. eurų.

Tai viena didžiausių pinigų sumų, pastaruoju metu išviliota iš žmonių Lietuvoje.

Kaip skelbia Policijos departamentas, sekmadienį, 11.37 val., į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 50-metė moteris.

Ji pareiškė, kad pernai gegužės 25 dieną socialiniuose tinkluose susipažino su vyru iš Prancūzijos.

Jis iki šių metų kovo 20 dienos apgaulės būdu iš jos išviliojo 191 tūkst. 397 eurus.

Policija dėl sukčiavimo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Lietuvoje tebėra paplitę „romantiniai“ sukčiavimai, jų padaryti nuostoliai neretai siekia šimtus tūkstančių eurų. Internete sutikti susirašinėjimo draugai ir draugės dažniausiai po kurio laiko ima prašyti paslaugų – pavyzdžiui, padėti išspręsti finansines bėdas, sumokėti muitą už dovanos pristatymą ir taip toliau. 

Dažnai kariškiais, diplomatais ar įvairių tarnybų pareigūnais prisistatantys asmenys imasi susirašinėti su auka, ši po kelių susirašinėjimo dienų susižavi sukčiumi, jis praneša norintis atvykti ir prašoma padėti pervedant pinigus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Nu ką gi, kai pinigų daugiau nei proto… Kas gali turėti tiek pinigų, kad tiek kažkam pervedinėti? Manau, tie, kas juos nedorai uždirba.. Gi antai pilnas fb informacijos, kiek visokių renginių per savaitgalį buvo. Ir visur „garsūs“ žmonės ėjo, visur prabanga spindėjo, visur eleganciją demonstravo… O kiek paprastų Lietuvos žmonių nuo algos iki algos tempia? Pervargę, nusivylę… Nes turim „elitą“, kuris savo malonumui gali štai tokias sumas pervedinėti….

    • Visame pasaulyje matoma tendencija: už finansinius sukčiavimus baudžiama kur kas griežčiau nei už, sakykime, žmogaus sužalojimą. Pažiūrėkite, kiek smurtautojų, peivartautojų ir panašių nusikaltėlių yra tiesiog paleidžiami teismo salėje – ką jau ir kalbėti apie nebalivius vairuotojus, užmušusius žmones [pėsšiųjų perėjose. Tai reiškia, kad tikrai bausti siekiama būtent tus, kurie kelia didžiausią pavojų finansinėms struktūroms – o dižiausią pavojų jie kelia savo suvokimu, kaip šios struktūros veikia iš tikrųjų. Visuomeninės tendencijos neišvengiamai atsispindi ir jurisprudencijoje – tačiau šiandienos represinių struktūrų, kurioms suteiktas ,,teisėsaugos“ pavidalas, justicija pavadinti niekaip negalima. nes jos vykdo tik Aukso Veršio nurodymus ir su tikrąja justicija ir tikruoju teisingumu nieko bendra neturi apskritai. Vadinasi, finansiniai karteliai ir Juodosios Uolos – beje, pavadinta ne Baltąja, o būtent Juodąja Uola, o tai irgi aiškus įrodymas, kad visi finansiniai konglomeratai tarnauja nelabajam – pirmiausia stebi tuos, kurie geba suvokti ir suprasti. Ir gebančius suvokti ir suprasti į kalėjimus kiša pirmiausia. Taip, sukčiavimas yra nusikaltimas, ir jis turi būti baudžiamas, tačiau klausimas toks, ar smurtas prieš žmogų, kuris šiandien baudžiamas žymiai lengviau nei finansinio sukčiavimo nusikaltimai, yra tokiu būdu sąmoningai propaguojamas valstybės? – nes kaip kitaip paaiškinti smurtinių nusikaltimų nebaudžiamumą? Ir tai vyskta ne tik Lietuvoje – pakanka peržvelgti vienos ar kitos šalies informacinius tinklalapius.

      • Nu dabar pradėjau kitai juodai dienai acidejinet. Jau 180000 yra. Laukiu jaunikio dabar iš Somalio, ten aukšti vyrai, nestori.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte