Vyriausybė Seimui teikia 2022 metų ataskaitą

ŠaltinisBNS

Vyriausybė pirmadienį posėdyje pritarė 2022 metų veiklos ataskaitai, kurią teiks Seimui.

Ataskaitoje teigiama, kad pernai Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą buvo svarbiausias ilgalaikio poveikio Lietuvai turintis ir dar turėsiantis įvykis.

„Valios priešintis šiai egzistencinei grėsmei mūsų valstybei ir tam reikalingų išteklių ir gebėjimų telkimas buvo svarbiausias Vyriausybės 2022 metų uždavinys“, – ataskaitoje cituojama premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot jos, pernai Vyriausybė paspartino darbus modernizuojant ir gausinant ginkluotę, karinės infrastruktūros įrengimą NATO priešakinių pajėgų plėtrai šalyje, taip pat stiprinant valstybės sienos apsaugą, žvalgybą, civilinę ir kibernetinę saugą

Ataskaitoje teigiama, kad dėl geopolitinio jautrumo ir globalios ekonomikos neapibrėžtumų šiemet išvengti nepavyks Lietuvos ekonomikos augimo lėtėjimo, o tai tai verčia koreguoti Vyriausybės kadencijos pradžios planus.

Nurodoma, jog pernai nacionalinio saugumo stiprinimas buvo svarbiausias klausimas, krašto apsaugai skirta 2,45 proc. BVP, užsitikrinta nepertraukiama JAV karių rotacija iki 2025 metų vidurio, fiziniu barjeru sustiprinta valstybės siena su Baltarusija. Pabrėžiama energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos energetikos sistemų ir energijos šaltinių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte