Vyksta savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai

ŠaltinisBNS

Lietuvoje sekmadienį vyksta savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai.

Rinkimų apylinkės duris atveria 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro. Rinkėjai sekmadienį gali balsuoti tik tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, apylinkėse.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą. taip pat prašo nefotografuoti balsavimo biuletenių ir neskelbti nuotraukų socialiniuose tinkluose.

Rinkimų kodeksas draudžia fotografuoti ar filmuoti balsavimo kabinose, siekiant pažaboti balsų pirkėjus, kurie mainais už piniginį ar kitokį atlygį prašydavo parodyti pardavusio savo balsą rinkėjo pažymėto biuletenio fotografiją.

Rinkimų dieną budės sustiprintos policijos pajėgos, prokurorai, rinkimus stebi politinių ir nevyriausybinių organizacijų deleguoti stebėtojai. Jie taip pat stebės ir balsų skaičiavimą.

Iš viso savivaldybių tarybų ir merų rinkėjų sąrašuose įrašyti beveik 2,39 mln. rinkėjų. Dalis jų savo valią pareiškė balsuodami iš anksto, taip pat specialiuose punktuose ligonėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo vietose. Vyresnio amžiaus rinkėjai ir neįgalieji, sergantys asmenys turėjo galimybę balsuoti namuose.

Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. VRK duomenimis, dėl šių mandatų varžosi 13 tūkst. 797 kandidatai, 433 iš jų siekia merų postų. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Žmonės nusivylė viskuo. Kol valdžios negauna, tol visi gražiai kalba. Politikams tik pinigai ir verslo atstovai. Apie socialinę atskirtį net kalbos nėra. Kiek bus sąžiningumo skaičiuojant balsus? Be to, vis tiek tie patys politikų veidai, pokyčių jokių nėra ir nebus. Nes nuolat kaltinamas žmogus, kad jie ne tuos renka. Politikai deklaruoja katalikiškas vertybės, o elgiasi priešingai. Įdomu, ar Bažnyčia tai mato? Tikriausiai ne. Lieka kalti praprasti žmonės. Jie gyvena tikejime, jie puoselėja vertybes, tradicijas, nes palikimas senolių. O valdžia viską griauna ką žmonės šimtmečius puoselėjo. Nors Bažnyčia gintų paprastą žmogų, o ne vien elitą ar kas turi pinigų. Neteisingumas kiekviename lygmenyje. Dieve, laimink ir saugok paprastus žmonės.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte