VRM svarsto statyti tvorą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje už 15 mln. eurų

ŠaltinisBNS

Vidaus reikalų ministerija ir kitos institucijos nagrinėja galimybes statyti tvorą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, pastaruoju metu išaugus nelegalios migracijos mastams, sako ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak jos, šiuo klausimu atliekama galimybių studija, o tokia tvora galėtų kainuoti apie 15 mln. eurų.

„Mes tikrai svarstome ir darome galimybių studiją apie fizinės sienos atsiradimą. Ir, matyt, kaina būtų apie 15 milijonų“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ trečiadienį sakė vidaus reikalų ministrė.

Jos atstovė spaudai Lina Laurinaitytė-Grigienė BNS sakė, kad atliekant studiją nagrinėjami įvairūs variantai – tvora galėtų būti ir vienguba, ir dviguba, būti apjuosta viela ar netgi turėti signalizaciją.

Lietuva su Baltarusija turi 678,8 kilometro ilgio sieną. Pasak A.Bilotaitės, tvora negalėtų būti įrengiama per visą pasienio ruožą dėl gamtinių sąlygų.

Ministrės patarėja teigė, kad apsauginė tvora šiuo metu įrengta 78 kilometrų pasienio su Baltarusija ruože.

Apie 92,5 kilometro ruožą sudaro įvairūs vandens telkiniai, kur apsauginių tvorų įrengti nėra galimybės, todėl tvora galėtų atsirasti dar 508 kilometrų ruože.

15 mln. eurų suma darbams atlikti skaičiuojama vertinant, kad vieno kilometro apsauginės tvoros įrengimo kaina yra apie 30 tūkst. eurų.

„Įvertinus itin ženkliai pakilusias medžiagų kainas apsauginės tvoros kaina šiuo metu būtų dar didesnė“, – sakė L. Laurinaitytė-Grigienė.

„Be to, papildomai prie tvoros turėtų būti integruojami sienos stebėjimo elementai- kameros, davikliai ir pan. Tokios integruotos sienos stebėjimo sistemos 1 kilometro kaina yra apie 130 tūkst. eurų“, – pridūrė ji.

Pareigūnų duomenimis, per šiuos metus į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai bandė patekti beveik 400 migrantų, daugelis jų yra Irako piliečiai.

Šis kiekis yra penkis kartus didesnis nei per visus 2020-uosius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis