Vokietijos pasauliečių grupė jaučiasi nustumta į paraštes: norime išlikti katalikais

ŠaltinisCNA

Vokietijos pasauliečių grupės „Neuer Anfang” (liet. „Naujoji pradžia”) atstovė spaudai Birgit Kelle gegužės 29 d. interviu „EWTN Noticias” teigė, kad grupės nariai atmeta Bažnyčios Vokietijoje inicijuotą Sinodinį kelią, nes nori išlikti katalikais, praneša CNA.

Negali tylėti

Ši pasauliečių iniciatyva buvo pradėta prieš dvejus metus, kai vyskupai ir įvairūs pasauliečių vadovai Vokietijoje jau buvo pradėję įgyvendinti prieštaringai vertinamą Sinodinį kelią. Vokietijos katalikų centrinio komiteto (ZdK) ir Vokietijos vyskupų konferencijos organizuotas Sinodinis kelias prasidėjo 2019 m.

Šių metų kovą, kaip rašo CNA, patvirtintos priemonės, kuriomis siekiama į katalikų mokymą įtraukti gender ideologiją, moterų įšventinimą diakonėmis, homoseksualių asmenų sąjungų palaiminimą, pasauliečių pamokslavimo Mišiose normalizavimą. Taip pat prašoma, kad Vatikanas iš naujo išnagrinėtų kunigų celibato klausimą.

B. Kelle sako, kad jos asociacija siekia garsiai prabilti, sutelkdama dėmesį į „tikrą naują pradžią Vokietijoje”, nes ji atstovauja „daugeliui griežtų katalikų, susirūpinusių dėl Sinodinio kelio ir jo sprendimų”. Ji taip pat žurnalistams pabrėžė, kad pasauliečiai Sinodinio kelio dalyviai buvo paskirti atstovauti „normaliems pasauliečiams, tačiau jie to nedaro”.

„Normalūs katalikai, kurie sekmadieniais sėdi bažnyčioje, šiame procese nedalyvauja, tad mes nebuvome išgirsti”, – aiškino grupės atstovė.

Nesilaiko Sinodinio kelio gairių

„Mes nesame ,prieš kažką’, – priduria B. Belle., – o remiamės [tuo, ko moko Jėzus], ypač Katalikų Bažnyčios vienybe”.

„Nesilaikome Sinodinio kelio sprendimų ir gairių, nes norime išlikti katalikais”, – pabrėžia ji.

„Diskusijos, dokumentai, sprendimai, viskas patvirtina mūsų nuogąstavimus, kad jie [Sinodinis kelias] nori ne reformos Bažnyčioje, bet naujos Katalikų Bažnyčios doktrinos. O tai mus Vokietijoje veda į atitrūkimą nuo likusios Bažnyčios”, – apgailestauja katalikų grupės Vokietijoje atstovė.

Įteikė laišką popiežiui

B. Kelle priminė, kad sausį jos grupė įteikė laišką su savo nuogąstavimais popiežiui Pranciškui, o praėjusiais metais jam atnešė šiuo klausimu parengtą manifestą.

Kalbėdama apie savo veiklą, ji sako: „Rengiame konferencijas akademinėje srityje, taip pat specialias konferencijas kunigams, nes kasdien patiriame, kad yra katalikų, kurie nenori įgyvendinti Sinodinio kelio ir jo nutarimų bendruomenėse.”

Tačiau ji apgailestavo, kad šie katalikai „susiduria su dideliu spaudimu, kai kalbama apie aktyvią veiklą, kad neįgyvendintų dalykų, kurie akivaizdžiai prieštarauja katalikų mokymui”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Man įdomus celibato klausimas, kita vertus – būtų ir kunigų nepataikiusių į laimingas vedybas. Kita vertus – Vokietijos vyskupai – atrodo, nelabai galėtų būti vedybų išssilgusių kompanionai- nes jų ,,pasiūla” – tam visam vienam jų maiše..

  2. mūsų parapijoje dalinasi mintimis, galima sakyti pamokslauja prieš Mišias. Viskas gerai. Privalomo celibato klausimą vienąkart reikia pradėti spręsti kardinaliai, o ne aimanuoti, kad mažėja kunigų. Bet kad nėra kam spręsti, nes daugumą magisteriume sudaro tie, kuriems jis dėl tam tikrų priežąsčių reikalingas. Bet jokių gender ideologijų, jokių homoseksualių „santuokų” laiminimo. Tegu sau gyvena, kaip gyveno iki šiol, jei jiems to norisi.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte