Vokietijoje prieš teismą stojo parlamento šnipinėjimu rusams įtariamas vyras

ŠaltinisBNS

Vokietijoje prieš teismą trečiadienį stojo vienos apsaugos įmonės darbuotojas, įtariamas parlamento pastatų aukštų planų perdavimu Rusijos slaptosioms tarnyboms.

Pašlijusius Berlyno ir Maskvos santykius ši byla dar labiau pablogino.

Kaltinamasis 56 metų Jensas F. yra kaltinamas 2017 metais perdavęs daugiau nei 300 failų laikmeną su Bundestago naudojamų pastatų aukštų planais Rusijos ambasados karo atašė. 

Manoma, kad tuometinis Rusijos karo atašė  dirbo Rusijos karinės žvalgybos tarnybai GRU. Tuo metu įtariamasis dirbo apsaugos bendrovėje, turėjusioje sutartį su Bundestagu.

Berlyne vykusiame teismo posėdyje kaltinimus perskaitęs prokuroras Frankas Stuppi (Frankas Štupis) apkaltino Jensą F. šnipinėjimu.

Kol kas teisme jokių kaltinamojo pareiškimų nebuvo.

Teismas atskleidė, kad įtariamajam buvo siūloma pripažinti savo kaltę, sušvelninat laisvės atėmimo bausmę iki dvejų metų arba metų ir 8 mėnesių, tačiau jis šio siūlymo nepriėmė.

Gynyba pasiūlė Jensui F. nepripažinti savo kaltės, nes esą kaltintojai neturi įrodymų, jog jis perdavė informaciją rusams.

Pasak kaltinamojo advokato Friedricho Humke (Frydrichas Humkės), prokurorų kaltinimai pagrįsti jo kliento gyvenimo faktu, kad jis anksčiau buvo kariuomenės pareigūnas buvusioje Rytų Vokietijoje.

prokurorų kaltinimai pagrįsti jo kliento gyvenimo faktu, kad jis anksčiau buvo kariuomenės pareigūnas buvusioje Rytų Vokietijoje

Prokuroras F. Stuppi pripažino, kad kiti žmonės taip pat turėjo prieigą prie minėtų planų, tačiau pareiškė, kad kaltintojai rėmėsi atsektu keliu, kuriuo keliavo failai.

Pagrindiniai rodikliai, į kuriuos buvo atsižvelgta, buvo tai, kaip failai buvo išsaugoti ir kur jie buvo saugomi, sakė F. Stuppi.

Bylą nagrinėti numatyta iki rugsėjo pabaigos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis