Vokietijoje prasidėjo visuotiniai rinkimai – kas pakeis A. Merkel?

ŠaltinisAFP-BNS

Vokietijoje sekmadienį prasidėjo visuotiniai rinkimai, kurie užbaigs Angelos Merkel 16 metų vadovavimo šaliai erą ir nulems, kas iš jos paveldės kanclerio postą.

Rinkimų apylinkės duris atvėrė 6 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku ir rinkėjų lauks iki 16 val. (19 val. Lietuvos) laiku.

Paskutinės apklausos rodo, kad Socialdemokratų partijos (SPD) kandidatas į kanclerio postą Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) nedideliu atotrūkiu lenkia A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir jos regioninės partnerės Bavarijoje – Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) – kandidatą Arminą Laschetą (Arminą Lašetą).

Ką tik prasidėję rinkimai jau yra vadinami vienais iš labiausiai neprognozuojamų naujausioje šalies istorijoje.

„Sekmadienį tikrai sulauksime staigmenų“, – pareiškė apklausų bendrovės „Infratest Dimap“  vadovas Nico Siegelis (Nikas Zygelis).

Nors apklausose pirmauja SPD, „negalima atmesti“ ir konservatorių pergalės „galimybės“, pridūrė jis.

Per sekmadienį daugiausiai gyventojų turinčioje Europos Sąjungos šalyje ir jos didžiausioje ekonomikoje vykstančius visuotinius rinkimus teisę balsuoti turi 60,4 mln. žmonių nuo 18 metų amžiaus. 

Apie 40 proc. šių rinkėjų yra sakę, jog dar neapsisprendė, kaip balsuos. Maždaug tokia pat dalis rinkėjų, tarp kurių buvo ir A. Merkel, jau balsavo paštu.

Manoma, kad nei SPD, nei CDU-CSU nesurinks reikalingos daugumos balsų, kad galėtų savarankiškai formuoti vyriausybę, todėl šalies gali laukti savaitės, o gal net mėnesiai sudėtingų derybų dėl koalicijos.

Po paskutinių rinkimų, kurie Vokietijoje įvyko 2017 metų rugsėjį, CDU-CSU koaliciją su SPD suformavo tik kitų metų vasarį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis