Vokietijoje išleista vaikiška Biblija, kurioje Dievui taikoma lyčiai neutrali kalba

Vokietijoje išleista nauja vaikiška Biblija, pasak leidėjų, atspindinti šiuolaikinės visuomenės įvairovę.

Vokietijos leidykla „Neukirchener-Verlag“ pirmadienį, kovo 13 d., išleido Bibliją visiems vaikams, skirtą pradiniam mokykliniam amžiui. Projektą inicijavo Jungtinė Vupertalio evangelikų misija.

Iki šiol Vokietijoje išleistose vaikiškose Biblijose herojai dažniausiai buvo vaizduojami kaip kilę iš Vidurio Europos, nors gyveno dabartiniuose Artimuosiuose Rytuose. Dievas taip pat, jei kada nors buvo vaizduojamas, buvo baltasis vyras.

„Norėjome sukurti Bibliją, kurioje lengviau orientuotųsi daugiakultūrę šeimos istoriją turintys vaikai“, – sako projekto iniciatorė Sarah Vecera. Pasak moters, knygos idėja kilo iš pokalbio su jos keturmete dukra: „Ji įsivaizdavo Dievą kaip seną baltą vyrą.“

Naujoji Biblija suteikia vaikams galimybę naujai pažvelgti į Jėzų ir Biblijos įvykius tiek vizualiai, tiek lingvistiškai. Naujajame leidime žmonės pavaizduoti skirtingi: suaugusieji ir mažieji, skirtingos odos spalvos, ūgio ir svorio. Dėmesys skiriamas ir neįgaliems personažams.

Pasak S. Vecera, leidėjai norėjo, kad naujosios Biblijos kalba būtų subalansuota lyčių požiūriu: „Norėjome aiškiai parodyti, kad Dievas nėra nei vyras, nei moteris.“

Dvejus metus trukusiame knygos kūrimo darbe dalyvavo Vokietijos krikščionių bendruomenių, vaikų organizacijų ir universitetų atstovai, taip pat kolegos iš Afrikos ir Azijos.

„Džiaugiuosi dėl savo vaikų, kad jie pagaliau galės skaityti Bibliją, atspindinčią mūsų visuomenės įvairovę“, – sako S. Vecera.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

9 KOMENTARAI

  1. Yra toks kalambūras, kad ,,jei Dievas žmogų sukūrė pagal savo paveikslą ir panašumą, tai žmogus atsilygino tuo pačiu“. Aišku, kad Dievas nėra nei vyras nei moteris. Pavyzdžiui, Marija Gimbutienė nustatė, kad senoji Europa garbino Deivę-Motiną. O va žydų mitologijoje, susikūrusioje patriarchato pradžioje – Jahvė – vyras. Jėzus Kristus įsikūnyti tikrai galėjo ir moteriškame kūne ir kalbėti ne apie savo tėvą, bet apie savo motiną, tiktai patriarchalinė visuomenė to būtų nesupratusi. Kitas dalykas – jei Bibliją bandoma iškraipyti, prikurti ar perkurti. Ir vaikams aiškinama ne tai, kas parašyta Biblijoje. Banaliausias pavyzdys – Adomas ir Ieva nepaklausė Dievo, suvalgė obuolį ir už tai buvo nubausti – išvyti iš Rojaus. O, atsiprašau, kaip galima Adomui ir Ievai priekaištauti, kai jie nesuvalgę to ,,obuolio“ dar nebuvo pažinę gėrio ir blogio ir nežinojo, kad neklausyti Dievo – tai yra blogai. Ir išvaryti iš Rojaus buvo dėl to, kad žmogaus kūrėjai IŠSIGANDO, kad žmogus, jau pažindamas gėrį ir blogį gali valgyti nuo amžnos gyvybės medžio ir gyventi amžinai.

  2. Dievas yra Dievas. Visi bandymai Jį vertinti kaip vyrą ar moterį ar hibridinį moters ir vyro variantą – piktybiškos pasakos. Kalbėti apie Jėzų taip, kaip kam patinka – tai savo vaizduotes primesti kitiems kaip realybę. Kam naudinga vadinamoji šiuolaikiška biblija? Atsakymas vienas – kad niekas nesuprastų kas yra Dievas.

  3. Ko laukia popiežius? Vokiečiai aiškiai išreiškė savo poziciją, kad jie laikysis savo Šventąjį Raštą paneigiančio iškreipto požiūrio. Jie ėmėsi žingsnių šiai savo pasaulėžiūrai įtvirtinti ir kurti visą Vokietiją apimančią šąi velnišką bažnyčią. Ar esant tokiai situacijai, Vokietijos katalikai, turės galimybę lankytis, melstis ir būti normalioje krikščioniškoje Bažnyčioje, ar tokių bus Vokietijoje? Popiežius manau turėtų įvardinti daiktus tikraisiais vardais, atsiriboti nuo šių klaidintojų ir imtis veiksmų kurti Vokietijoje normalias Bažnyčias, kad Vokietijos žmonės, vis dar esantys krikšionimis, turėtų galimybę dalyvauti krikščioniškoje liturgijoje ir bendrystėje.

  4. paskaitinėjus —-/Benediktas XVI / Paskutiniai pokalbiai su Peteriu Seewaldu///“…reikia visiškai atsisakyti senųjų erdvės vaizdinių…..Dievas nėra kur nors viduje ar išorėje ,jo buvimas yra visiškai kitoks…..teologija turi padirbėti…padėti žmonėms suprasti,kad Dievo nereikiai eškoti kažkokioje vietoje.?///a.a Popiežiaus paklausė :Neįsivaizduojate,koks yra Dievas? —-Ne .[atsakė] ////////Knyga išleista KatalikųPasaulis 2017m.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte