REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vokietija: energetinė krizė išprovokuos dar didesnius protestus nei prieš COVID-19 suvaržymus

ŠaltinisREMIX NEWS

Dėl sparčiai kylančių energijos kainų visoje Europoje galimos masinės riaušės ir smurto veiksmai, kuriais bus siekiama nuversti vyriausybes, teigia Tiuringijos Konstitucijos apsaugos biuro pirmininkas Stephanas Krameris.

„Masiniai protestai ir riaušės taip pat įmanomi, kaip ir konkretūs smurto veiksmai prieš infrastruktūrą ir žmones, taip pat klasikinis terorizmas, kuriuo siekiama ją nuversti”, – ZDF sakė S. Krameris.

Pareigūnas teigia, kad į vadinamuosius teisėtus gyventojų protestus esą infiltruotųsi ekstremistai. Krameris tai palygino su protestais prieš pagrindinių teisių suvaržymus dėl Vokietijos Covid-19 politikos.

„Priešingai, tai, ką iki šiol patyrėme dėl koronaviruso pandemijos, pasireiškusios smurtiniais susirėmimais ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir gatvėse bei aikštėse, veikiau priminė vaikų gimtadienio šventę”, – sakė jis.

Elektros kainos Vokietijoje jau patrigubėjo, ir tikimasi, kad jos dar didės. Nors galutinių vartotojų sąskaitos dar nepasiekė, tikimasi, kad artėjantis ruduo ir žiema Vokietijos namų ūkiams užkraus itin didelę naštą. Tikimasi, kad šalį ištiks bankrotai ir masiniai atleidimai iš darbo, o tai gali kelti grėsmę socialinei sanglaudai.

Pareigūnas teigia, kad į vadinamuosius teisėtus gyventojų protestus esą infiltruotųsi ekstremistai. Krameris tai palygino su protestais prieš pagrindinių teisių suvaržymus dėl Vokietijos Covid-19 politikos

„Energetikos krizė gali sukelti emocinę ir egzistencinę krizę, kuri paveiks didelę gyventojų dalį”, – teigė slaptųjų tarnybų agentas.

Krameris gyventojų nuotaikas vertina kaip sprogstamas.

„Tačiau po pandemijos ir pastarųjų kelių mėnesių įvykių pasaulyje susiduriame su labai emocingomis, agresyviomis, pesimistinėmis gyventojų nuotaikomis. Jos pasitikėjimas valstybe, jos institucijomis ir politiniais veikėjais, bent jau kai kur, yra kupinas rimtų abejonių”, – teigė Krameris.

Brandenburgo Konstitucijos apsaugos biuro vadovas Jorgas Miuleris (Jörg Müller) panašiai perspėjo, kad „radikalios politinės jėgos” gali pasinaudoti energetikos krize ir didele infliacija. Ekstremistai svajoja apie vokišką įniršio žiemą, sakė J. Miuleris.

Vokietijos kairioji vyriausybė ir šalies žiniasklaida veiksmingai sumažino Covid-19 protestus, vaizduodama juos kaip dešiniųjų radikalų ir nacių protestus. Nors vokiečiai gali būti teisėtai pasipiktinę ekonomine padėtimi, su kuria susiduria jų šalis, Vokietijos valdžia gali bandyti tokius protestus taip pat pavaizduoti kaip dešiniuosius.

Federalinė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser, praeityje rašiusi į žurnalą „Antifa”, finansuojamą organizacijos, turinčios ryšių su ekstremistais, paragino protestuotojus pasidomėti, su kuo jie protestuoja. Ji teigia, kad dešinieji ekstremistai rengia demonstracijas, siekdami imtis veiksmų prieš valstybę.

„Kai kyla abejonių, jiems nerūpi nei pandeminės priemonės, nei energijos kainų raida”, – sakė Faeser.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte