Vokietija atlaisvina suvaržymus dėl koronaviruso vakcinuotiems žmonėms

ŠaltinisAFP-BNS

Vokietijoje žmonėms, kurie baigė vakcinaciją nuo COVID-19, daugiau nebereikės laikytis komendanto valandos ir nebus varžomi jų kontaktai – tai numatyta vyriausybės antradienį patvirtintame teisės akto projekte.

Jiems taip pat bus leidžiama lankytis parduotuvėse ir kitose įstaigose nepateikus neigiamo testo dėl koronaviruso rezultato, kurio reikalaujama iš likusios gyventojų dalies, nurodė teisingumo ministrė Christine Lambrecht (Kristin Lambrecht), pristatydama naujas priemones, kurios gali įsigalioti jau šią savaitę, jeigu tik joms pritars parlamentas.

Privalo būti „rimta priežastis“ bet kokiems visuomenės gyvenimo suvaržymams, sakė Ch. Lambrecht.

„Kai tik tokia priežastis išnyksta,.. šie apribojimai nebeturi galioti“, – kalbėjo ji.

Paskiepytiems ar po COVID-19 pasveikusiems ir todėl natūralų imunitetą įgijusiems žmonėms ateityje šios taisyklės neturėtų būti taikomos, sakė Ch. Lambrecht.

Įstatymo projekte, kurio tekstą matė naujienų agentūra AFP, taip pat numatoma paskiepytiems ir COVID-19 persirgusiems žmonėms netaikyti karantino taisyklių grįžtant iš užsienio, net iš didelės rizikos grupei priskiriamų šalių.

Testų nebereikės 

Pagal praėjusį mėnesį priimtą įstatymą, regionuose, kur 7 dienų sergamumo rodiklis tris dienas iš eilės viršija 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų, naktį įvedama komendanto valanda, apribojami asmenų kontaktai, žmogui per dieną leidžiama susitikti tik su vienu kitu namų ūkiu.

Regionuose, kur užsikrėtimų mažiau, leidžiama atidaryti parduotuves, restoranus, kino teatrus ir kitas įstaigas visiems, galintiems pateikti neigiamą tyrimo dėl COVID-19 atsakymą.

Naujoji tvarka taip pat prilygins paskiepytus ir COVID-19 persirgusius žmones tiems, kurie gali pateikti neigiamą tyrimo atsakymą, sakė ministrė.

Kai kurios Vokietijos žemės, įskaitant Berlyną ir Bavariją, jau paskelbė apie savo planus atsisakyti reikalavimų turėti neigiamą COVID-19 testo atsakymą einant apsipirkti arba lankantis pas kirpėją.  

Bavarijos vyriausybė antradienį taip pat patvirtino planą nuo gegužės 21 dienos leisti atsiverti viešbučiams, poilsio namams ir kempingams tuose regionuose, kur sergamumas COVID-19 yra mažas.

Tačiau garsusis Bavarijos alaus festivalis „Oktoberfest“, paprastai kasmet rugsėjį ir spalį pritraukiantis milijonus lankytojų, šiemet antrus metus iš eilės buvo atšauktas.

Vokietijoje įvairūs suvaržymai dėl koronaviruso pandemijos galiojo nuo lapkričio mėnesio, tačiau naujų užsikrėtimo atvejų skaičius išliko didelis, o vakcinacijos kampanija vyko lėtai.

Tačiau ilgainiui skiepijimas įsibėgėjo – praėjusią savaitę per vieną dieną buvo suleista 1 mln. vakcinos dozių – ir naujų atvejų skaičius ėmė mažėti.

Roberto Kocho institutas per pastarąsias 24 valandas užregistravo 7 534 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 315 mirties nuo COVID-19 atvejų. Visos šalies 7 dienų sergamumo rodiklis yra 141,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Tačiau nepaisydami laimėjimų kritikai sako, kad dar per anksti atšaukti suvaržymus.

Vokietijos visuomenės sveikatos pareigūnų asociacijos vadovė Ute Teichert (Utė Teichert) sakė, kad „paskiepytus žmones būtina toliau testuoti“.

„Be plačios apimties testavimo nebežinosime užsikrėtimų rodiklio, ypač kalbant apie viruso atmainas“, – antradienį sakė ji žiniasklaidos grupei „Funke“.

Parlamentaras ir epidemiologas Karlas Lauterbachas sakė, kad protinga paskiepytiems žmonėms atšaukti kai kuriuos suvaržymus, bet restoranų, barų ir kitų įstaigų vien jiems nereiktų atidaryti.

„Neturėtume daryti klaidos ir pakenkti sėkmei, pasiektai nacionaliniu „avariniu stabdžiu“, – įspėjo jis, paminėdamas balandį įvestas nacionalines varžomąsias priemones.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis