Vilniuje – padėka už LKB Kronikos metus

Minint Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos 50-metį Lietuvos Respublikos Seimas 2022 metus buvo paskelbęs Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos metais. Per šiuos metus įvyko daug renginių, susitikimų, buvo išleisti leidiniai, pristatantys jaunajai kartai Kronikos reikšmę Lietuvos kelyje į laisvę. Daugelį atminimo renginių organizavo labdaros ir paramos fondas „Bažnyčios kronika“.

2022 m. gruodžio 1 d. fondas sukvietė į Vilniaus Trinapolio rekolekcijų namus visus, prisidėjusius prie Kronikos metų įvykio. Didžiausios pagarbos tą vakarą susilaukė šventėje dalyvavę Kronikos leidėjai bei platintojai – kard. Sigitas Tamkevičius SJ, ses. Gerarda Šuliauskaitė SJE bei ses. Bernadeta Mališkaitė SJE.

Padėkos už Kronikos metus vakaras prasidėjo šv. Mišiomis, kurioms vadovavo fondo valdybos pirmininkas Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, koncelebravo kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Homilijoje vysk. Algirdas kalbėjo apie Kronikos žmonių drąsą tiesos žodžiu pasipriešinti melo sklaidai ir ragino tęsti jų pradėtą darbą ir mūsų laikais, nes melo dvasia ir toliau gviešiasi okupuoti žmonių protus.

Po pamaldų visą Kronikos metų programą išsamiai pristatė pagrindinė Kronikos metų renginių koordinatorė ir fondo direktorė Diana Adomaitienė. Ji pasidžiaugė, kad į Kronikos metų renginių planą įsijungė daug valstybinių ir visuomeninių organizacijų bei privačių asmenų.

Ypač didelio pasisekimo sulaukė du leidiniai: kard. S. Tamkevičiaus SJ dienoraštis „Priespaudos, kovos ir nelaisvės metai“ ir knygelė vaikams „Kronika: slaptos knygos istorija“, kurios autorė ses. Danguolė Gervytė RA, o iliustracijas knygai sukūrė Jūratė Tamošiūnaitė-Karašauskienė.

Renginio metu padėkos raštais ir dovanėlėmis buvo apdovanoti prisidėjusieji prie Kronikos metų organizavimo, o bendrystę pratęsė šiltas bendravimas buvusio vienuolyno valgomajame.

Daugiau nuotraukų.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

  1. Teisingai pastebėjo vysk. Algirdas, kviesdamas tęsti Kronikos leidėjų pradėtą darbą ir mūsų laikais, nes melo dvasia ir toliau gviešiasi okupuoti žmonių protus. Bažnyčia ir šiais laikais turi imti drąsiai kalbėti tiesą , nebijoti užsistoti už to perašančius žmones, už basas mamas, kurios prašo padėti, užtarti žodį už jų prievartaujamus vaikus.
    Štai sesė Nijolė Sadūnaitė yra drasios Bažnyčios moters pavyzdys, kuri nebijojo kalbėti tiesą nei buvusioje tsrs, nei dabar.
    Deąsos Bažnyčios žmonėms ir būti karštais.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte