Vilniuje apdovanoti labiausiai nusipelnę miestiečiai

ŠaltinisBNS

Vilniuje ketvirtadienio vakarą apdovanoti labiausiai nusipelnę miestiečiai – daugiausia jų įvertinti už paramą Ukrainai.

25-ieji Šv. Kristoforo apdovanojimai skirti vienuolikai žmonių ar iniciatyvų, šešiems iš jų – už pagalbą prieš Rusijos invaziją kovojančiam Kyjivui, Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams.

„Ne be reikalo mūsų miestas Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsaku antradienį paskelbtas „miestu gelbėtoju“. Tai mūsų – visų miestiečių – pastangų įvertinimas. Visų. Tačiau tarp visų yra tie, kurie padarė ir tebedaro didžiausius, ryškiausius darbus. Ir kaip tik todėl šiemet Vilniaus Šv. Kristoforo apdovanojimuose dominuoja šie mūsų herojai ir Ukrainos kova“, – renginyje sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Visuomenininkas Andrius Tapinas įvertintas už daugybės žmonių sutelkimą ir įkvėpimą aukoti už savo laisvę kovojantiems Ukrainos žmonėms, už aukotojų ir savanorių rankomis paleistas karinių bepiločių dronų ir kitas laisvės vėjo Ukrainai iniciatyvas.

Visuomenininkas, humoristas Olegas Šurajevas už palaikymo akcijas, mitingus, fondo Ukrainai „1K paramos fondas“ veiklą. Jonas Ohmanas Šv. Kristoforo statulėle apdovanotas už nevyriausybinės organizacijos „Blue / Yellow“ įsteigimą ir pagalbos ukrainiečiams teikimą.

Lietuvos ir Ukrainos švietimo projektų vadovė Agnė Klimčiauskaitė-Janavičienė apdovanota už pagalbą persikeliantiems pabėgėliams ukrainiečiams. Laidų kūrėjas Laurynas Šeškus apdovanotas už tai, kad Šiuolaikinio meno centrą Vilniuje pavertė ukrainiečių vaikų, mamų, močiučių susibūrimo, žaidimų, koncertų ir įvairiausių kitų veiklų vieta. Iniciatyva „Stiprūs kartu“ apdovanoti už pagalbą Ukrainos pabėgėliams rasti namus.

Vilniaus klubui apdovanojimas įteiktas už miesto ateities kūrimą, kur susibūrę aktyviausi verslo, mokslo, kultūros žmonės puoselėja mecenatystės tradicijas. Genetikė, profesorė Sonata Jarmalaitė įvertinta už nuopelnus onkologijos mokslui.

Už muzikos meno puoselėjimą, Vilniaus vardo garsinimą pasaulio scenose apdovanotas įvertintas vienas ryškiausių šalies dirigentų Modestas Pitrėnas. Habilituotas fizinių mokslų daktaras, profesorius, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas ir tikrasis narys Jūras Banys buvo apdovanotas už nuopelnus mokslui, jų sklaidą bei tyrimus. Už šiuolaikinę architektūrą Vilniuje Šv. Kristoforo statulėlė įteikta architektui Remigijui Bimbai. 

Šv. Kristoforo apdovanojimai teikiami nuo 1998-ųjų. Nominacijas apdovanojimui už nuopelnus mokslui, teisėsaugai, švietimui, kultūrai ir menui, Vilniaus istorinei atminčiai, sportui, verslui, turizmo plėtrai, labdarai, architektūrai siūlo vilniečiai. Taip pat galimos ir kitos vilniečių pasiūlytos nominacijos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Apdovanoti tokį Šimašių, kuris išdavė Lukašenkos režimui Nobelio premijos laureatą Baltarusijos opozicionierių Beliackį ir kuris dėl Šmašiaus kaltės keturis metu praleido kalėjime – tai tik rodo, kad šią padovanojimo ceremoniją aiškiai organizavo KGB struktūros, siekdamos kaip įmanoma įvairesniais renginiais užmaskuoti konservatorių pedofilus (nes tai jau antras pedofilijos atvejis ir trečias sekso skandalas konservatorių partijoje). Be to, šitokia parodomoji Šimšiaus apdovanojimo akcija kompromituoja lietuvą tarptautiniu mastu – tai KGB struktūros irgi numatė, nes visam pasauliu yra žinoma apie tai, kaip Šimašius išdavė Beliackį Lukašenkai ir kaip vėliau Beliackos gavo Nobelio premiją. Šimašius gali tikrai daug papasakoti apie tai, kaip rusų spec. tarnybos Vilniuje supirkinėja nekilnojamąjį turtą ir kitus turtinius aktyvus po LGBT priedanga, ir Simonko yra į Lietuvą atvykęs iš Maskvos. ir tai pasako viską.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte