Vilniaus universitetas mini 444 metų sukaktį

ŠaltinisBNS

Vilniaus universitetas (VU) šeštadienį mini 444 metų sukaktį, sostinėje taip pat vyks tradicinė universiteto studentų rengiama Fiziko diena.

Gimtadienio renginiai prasidėjo 9 val. VU Didžiajame kieme menininko, tyrėjo Julijono Urbono ir kompozitorės Gailės Griciūtės meninė garso instaliacija (D)in (D)an, planuojamas ir trumpas VU rektoriaus Rimvydo Petrausko bei instaliaciją kūrusių menininkų susitikimas.

Vidurdienį VU Didžiajame kieme prasidės orientacinis žaidimas, kurio metu bus ieškosime su VU susijusių vietų Vilniaus mieste, o vakare Šv. Jonų bažnyčioje VU kamerinis orkestras kviečia į koncertą „Kartos“, pranešė universitetas.

Pirmadienį VU biblioteka kvies apžiūrėti P. Smuglevičiaus salėje eksponuojamą pirmąją spausdintą lietuvišką knygą – M. Mažvydo Katekizmo originalą, kuris buvo išleistas 1547 metais Karaliaučiuje.

Šeštadienį Vilniuje vyks nuo 1969 metų rengiamas studentų festivalis „FiDi55“ arba Fiziko diena. Renginiai ryte prasidės prie VU Fizikos fakulteto Saulėtekyje, kur bus atidarytas atrakcionų parkas – Fizlendas, čia bus galima pasisupti žmogaus dydžio žiurkratyje, išbandyti Mėnulio gravitaciją, pašaudyti su bulviašaudžiu.

Popiet prasidės eisena iš Saulėtekio su Dinu Zauru link Filologijos fakulteto. Kaip pranešė organizatoriai, eisenoje dalyvaus retro automobiliai, moterų baikerių klubas „Vėjų laumės“ bei klubas „Beardy Riders RC Vilnius“, gros Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

1579 metais įkurtas Vilniaus universitetas laikytinas vienu iš seniausių Vidurio ir Rytų Europoje. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

 1. Labai gerai Vilniaus universitetas paminėjo savo gimimo 444 sukaktį stalinistiniais Garbačiauskaitės ir nuo jos priklausomų studentų ir darbuotojų veiksmais persekiojant ir represuojant žurnalistę, redaktorę, žiniasklaidos ekspertę, docentę, socialinių mokslų daktarę Jolantą Mažylę už jos pilietinę iniciatyvą.
  Taip pat nepamirškime, kad Vilniaus universitetas yra nuskambėję ir kitai savo veiksmais parasilenkiančiais su vsomis žmogaus teisėmis – tai studentų atsisakiusių vakcinuotis pavojingomis vakcinomis represavimas, atsisakant jiems suteikti galimybę studijuoti ir netgi išmetant iš bendrabučių.
  Visi šie viešai iškilę reiškiniai (manau neiškilusių viešai yra kur kas daugiau) rodo Vilniaus universitetą tampant ideologizuota įstaiga, remiančia antidemokratinius, antihumaniškus, fašistinio-stalinistinio režimo veiksmus, jiems pritariančia ir pačiai besimančia šių veiksmų.
  Galime tik džiaugtis, kad net tokioje nuodingoje aplinkoje yra dirbančių ir studijuojančių aukštos moralės ir turinčių tvirtą stuburą žmonių, kap tas garbingas dėstytojas, atsisakęs dalyvauti Garbačiauskaitės susidorojimo veiksme, kurio vardo ir pavardės nežinau) kurie nepasiduoda spaudimui ir manipuliacijoms ir tuo išsaugo savo ir kitų garbę bei žmogiškąjį orumą.
  Didžiulė pagarba šiems žmonėms.
  Llinkėčiau Vilniaus universitetui atsiriboti nuo išorinės fašistinio-stalinistinio režimo įtakos bei pašalinti vidines šio režimo šiukšles, bandančias diegti andemokratines, antiteisines sistemas bei siekiančias sugražinti universitetą į totalitarizmo laikus. Linkėčiau Vilniaus universitetui tapti laisvos minties, demokratijos, žmogaus teisių, tikėjimo, aukštos moralės skleidėju ir eiti Lietuvos žmonių priekyje šia kryptimi.

  • Tai kad būtent jaunimui, studentijai ir patinka visas šitas naujasis „pažangusis“ totalitarizmas. Labai gerai atsimenu, kad per vakcinacijos terorą nė necyptelėjo studentija, nė nepabandė nors kokį protestą pareikšti, ar terorizuojamus kolegas pabandyti apginti… ne, visi tokie patenkinti, edukuoti, progresyvūs. Jei buvo išimčių, tai jų nesimatė ir nesigirdėjo.
   Čia ir slypi didysis siaubas.
   Nuo seno sakyta: jaunimas mūsų ateitis. Tikrai. VU auklėtiniai jau kad nuves mus į šviesią ateitį, tai maža nepasirodys.

   • Jūsų šviesi ateitis Karveliškių kapinėse, o liguista antivakserystė šiek tiek priartina Karveliškes

   • Labai teisingai pastebėjote, nors labai liūdna, bet tenka pripažinti, kad labai didelė dalis jaunimo yra pasidavusi globalistinei švabomasonų propagandai, kuri savo iškreipto pasaulio vizijas pristato esant progresyviomis. Jaunimas tiki šiuo progresyvumu, žinoma, skleidžiamu jų lankomiausiose vietose, tiki užvaldytomis žiniasklaidos priemonėmis, feisbukai, tapinais, kurie perteikia tik jų užsakovams reikalingą informaciją ir sumanipuliuoja ją jiems reikalinga linkme. Jaunimas pasiduoda propagandai, kuri tarkime neturėdama jokių jokių kontrargumentų, kuriais galėtų atremti mokslininkų argumnetus prieš vakcinas imasi pigių patyčių iš šių mokslinikų, demonizavimo ir marginalizavimo, paskelbimo esant priešiįkų valstybių agebtais.
    Lygiai toks pat yra Pono Nieko komentaras, neišreiškiantis jokių argumentų vakcinų naudai, vien naudojama pasityčiojimo retorika.
    Bet galiu pasakyti, kad teigiamų poslinkių jaunimo tarpe yra. Pastebiu, kad netgi tie, kurie anksčiau besuprasdavo valdančiųjų kritikos, manydavo, kad kas yra valdžiojem tas yra teisus, tai šiandien jau mato jų kenkimą, bet laiko jį klaidomis. Belieka melstis ir laukti tolimesnio ir visiško jaunimo prabudimo.

 2. >>> Ponas Niekas
  Jei ponas labiau pasidomėtų, tai rastų Rimo Jankūno iš Sveikatos Teisės Instituto perteiktus perteklinių mirčių skaičius labiausiai suskiepytose diktatūrinėse šalyse, tokiose, kaip Vokietija ir mažiausiai suskiepytose šalyse, tokiose kaip Rumunija. Šie skaičiai aiškiai parodo, kad kuo didesnis suskiepytų žmonių skaičius šalyje, tuo didesnis ir perteklinių mirčių skaičius joje. Perteklinių mirčių yra net iki 30 procentų daugiau suskiepytose šalyse.
  Taip kad ponuli, nenoras skiepytis pavojingomis vakcinomis nėra liguistumas, kaip bandote čia pavaizduoti, bet yra pragmatiškas realybės matymas. Ir Karveliškes priartina ne atsisakymas skiepytis, bet fašistinė propaganda ir žmonių suvakcinavimas panaudojant melą, šantažą ir prievartą.
  Gerų švenčių.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte