Vilniaus šv. Jono Bosko parapija mini 31 – erių metų sukaktį

Vilniaus Lazdynų rajone esanti šv. Jono Bosko parapija vakar minėjo jau 31 – erių metų sukaktį. Įdomu tai, kad parapijos įkūrimas minimas viena diena po Nepriklausomybės atkūrimo. 1990 m. kovo 12-ąją Vilniaus arkivyskupas Julijonas Steponavičius Lazdynuose įsteigė parapiją, pavadintą kunigo vardu. Čia atsikėlė ir šventojo pasekėjai – kunigai saleziečiai, kurie stengėsi pritraukti tikinčiuosius ir sukurti glaudžią bendruomenę. Tai pavyko.

Primename, kad Šv. Pranciškaus Salezo Draugija – taip vadinama Saleziečių Draugija – tai vienuolių kongregacija, įkurta XIX amžiaus viduryje šv. Jono Bosko. Jo gyvenimas buvo paaukojimas vienai idėjai – visapusiškam jaunimo auklėjimui, siekiant padaryti „garbingais piliečiais ir gerais krikščionimis“ tuos, kuriais niekas nenori užsiimti. Tas pasiaukojimas, įgyvendinamas su dideliu džiaugsmu, išradingumu ir nekreipiant dėmesio į kliūtis,– tai saleziečių pašaukimo šerdis, vadinamoji kongregacijos charizma. Būtent kongregacijos įkūrėjo kun. Bosko, kurį Bažnyčia pavadino „jaunimo tėvu ir mokytoju“, gyvenimas yra šios charizmos geriausias pavyzdys.

Parapijos feisbuko paskyroje vakar buvo džiaugiamasi net didžiosiomis raidėmis rašant: „SU GIMTADIENIU,Vilniaus šv. Jono Bosko parapija!!!!Tau 31 metų, bet neatrodo… Jau kitą dieną po Nepriklausomybės atkūrimo, 1990 m. kovo 12-ąją, Vilniaus arkivyskupas Julijonas Steponavičius Lazdynų mikrorajone įsteigė naują parapiją, pavadintą Šv. Jono Bosko vardu. Tęskime toliau ir gerus darbus… Žydėk gerumo žiedais!“.

Parapija kvietė sukaktį minėti malda.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis